Енергоатом з Holtec International запланували будівництво заводу з виготовлення SMR-300

17.04.2024
Угоду про створення в Україні потужностей для виробництва малих модульних реакторів в онлайн-режимі підписали в.о. голови правління НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та президент Holtec International Кріс Сінгх. Її було анонсовано на початку листопада 2023 року.
Як повідомляє Міненерго, Угода передбачає створення в Україні потужностей для виробництва та виготовлення ядерних систем, конструкцій і компонентів для малих модульних реакторів, систем зберігання та транспортування відпрацьованого ядерного палива, а також охоплює інші потреби застосування атомної енергії в Україні та інших країнах регіону.
«Ця угода важлива не лише для Енергоатому, а й для всієї енергетичної галузі України та вітчизняної економіки. Це перший крок до посилення співпраці упродовж багатьох років. Створення в країні виробничих потужностей для атомної енергетики сприятиме не тільки зміцненню енергетичної безпеки країни, але й дозволить Україні стати світовим лідером у низці напрямів розвитку атомної енергетики», - зазначив Петро Котін.
Кріс Сінгх своєю чергою закликав Конгрес США допомогти Україні: «Підписанню цієї Угоди передував руйнівний удар росії минулого четверга по електростанції, яка постачає електроенергію Київській області. Українська оборона, ослаблена бездіяльністю Конгресу щодо законопроєкту про фінансову допомогу постраждалій країні, не змогла зупинити більше третини безпілотників і ракет, які зруйнували електростанцію. Відновлення енергетичної інфраструктури країни має розпочатися зараз, щоб зупинити намагання путіна повністю знищити енергетичні потужності України», - переконаний президент та генеральний директор Holtec International.
Як повідомлялося, у березні цього року британський підрозділ американської компанії Holtec International оголосив конкурс на пошук майданчика для будівництва заводу з виробництва малих модульних реакторів вартістю 600 млн фунтів стерлінгів (702 млн євро, 767 млн доларів) у Великій Британії.
Нагадаємо, за технологією Holtec International в Україні побудовано два сховища відпрацьованого ядерного палива – Централізоване та для ВЯП Чорнобильської АЕС. У листопаді 2023 року НАЕК «Енергоатом» та Holtec International домовилися про будівництво в Україні заводу з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП, які наразі виготовляються у США.
Публікації по темі:

Енергоатом та Holtec International планують звести в Україні два заводи 

Нове будівництво