російські фейки не спрацювали. Міністри закордонних справ G7 закликали росію негайно повернути Україні контроль над ЗАЕС

11.08.2022
Фото: Фото з відкритих джерел

 Міністри закордонних справ країн Великої сімки закликали росію негайно повернути Україні повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією.

Ця заява опублікована на сайті Міністерства закордонних справ Німеччини.
У ній міністри вимагають, аби російська федерація негайно вивела свої війська із міжнародно визнаних кордонів України та поважала територіальну цілісність і суверенітет України.
«У цьому контексті ми вимагаємо, щоб росія негайно повернула повний контроль законному суверенному власнику, Україні, над Запорізькою атомною електростанцією, а також над усіма ядерними об’єктами у межах міжнародно визнаних кордонів України для забезпечення їх безпечної та надійної роботи», – заявили міністри закордонних справ G7.
Очільники МЗС G7 наголошують, що український персонал, який працює на ЗАЕС, повинен виконувати свої обов’язки без погроз і тиску.
«Постійний контроль рф над ЗАЕС ставить під загрозу весь регіон», – йдеться у заяві.
Глави МЗС G7 також глибоко стурбовані серйозною загрозою, яку захоплення українських ядерних об’єктів та інші дії російських збройних сил створюють для безпеки цих об’єктів, значно підвищуючи ризик ядерної аварії та створюючи загрозу для населення України, сусідніх держав і міжнародної спільноти.
Зазначається також, що працівники МАГАТЕ мусять мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх ядерних об’єктів в Україні та мати можливість без втручання спілкуватися з українським персоналом, відповідальним за експлуатацію цих об’єктів.
«Необхідно звернути увагу на безпеку всіх осіб, які впроваджують ці зусилля, щоб зміцнити ядерну безпеку, захист і гарантії в Україні. Ми закликаємо всі країни підтримати зусилля МАГАТЕ», – йдеться у документі.
Читайте також:

АЕС