Генеральна Асамблея ООН відмовила російським «проксі»

22.07.2022
Фото: ООН/М.Еліас

 Генеральна Асамблея ООН вчора проголосувала проти білоруської резолюції, яку ініціювала росія, щодо відкладення доповіді генсека Організації про ситуацію на Чорнобильській АЕС. Резолюція в разі її ухвалення передбачала б відкладення доповіді генсека ООН до наступної сесії Генасамблеї, що дало б змогу приховати дії росії в Чорнобильській зоні під час вторгнення в Україну.

Як повідомив Telegram-канал «Енергоатома» із посиланням на «Укрінформ», пропоновану білоруссю резолюцію підтримали лише дев'ять країн. Проти виступили 77, а утрималися 45.
У своєму виступі постійний представник України при ООН Сергій Кислиця нагадав, що генеральний секретар має представити на 77-й сесії доповідь про виконання раніше ухваленої резолюції щодо «зміцнення міжнародного співробітництва та координації зусиль з вивчення, пом'якшення та мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи».
Враховуючи останні події навколо Чорнобильської АЕС, забезпечення права Генасамблеї на «отримання своєчасної та достовірної інформації про поточну ситуацію та її наслідки видається ще більш нагальним та актуальним», наголосив він.
«Українська делегація шокована спробою приховування інформації про поточну ситуацію на об'єкті, який і нині становить загрозу ядерній безпеці на глобальному рівні… Це була спроба запобігти донесенню генсеком до Генеральної Асамблеї величезного масиву фактів, установлених експертами, а не політиками», - зазначив Сергій Кислиця, коментуючи запропонований білоруською делегацією проєкт документа.
Він зауважив, що жодних переконливих пояснень, чому Генеральна Асамблея має ігнорувати власне консенсусне рішення щодо заслухання такої доповіді надано не було. З цього приводу не проводилося жодних консультацій.
«У справжнього організатора навіть забракло сміливості представити цю пропозицію самому, натомість він використав своїх проксі», - наголосив Сергій Кислиця.
Нагадаємо, 2 березня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із засудженням повномасштабного вторгнення РФ в Україну та вимогою від рф негайно вивести свої війська із України. Документ не підтримало лише п'ять членів ООН, серед яких КНДР.

АЕС