Міністр енергетики назвав очікуваний обсяг інвестицій у перші два АР1000 на ХАЕС

06.07.2022
Фото: Хмельницька АЕС

 Очікуваний обсяг інвестицій у проєкт будівництва двох блоків Хмельницької АЕС за технологією АР1000 – $14 млрд. Таку цифру назвав вчора міністр енергетики Герман Галущенко, презентуючи потенційні інвестиційні проєкти у енергетиці України на загальну суму понад $120 млрд в рамках економічного форуму «Приватний сектор і відновлення» в рамках Конференції з відновлення України у Лугано.

«Ми прагнемо розвивати атомну енергетику. Надзвичайно важливо, що навіть під час війни, в цей важкий період є компанії, готові інвестувати в Україну вже зараз. У нас є угоди з компанією Westinghouse, які передбачають будівництво 9 нових атомних енергоблоків за технологією АР1000 в найближчому майбутньому. Треба докласти багато зусиль для реалізації проєктів, проте я впевнений, що ми зможемо це зробити. Це довгострокові програми з мільярдами доларів інвестицій в Україну», – зазначив Герман Галущенко.
У листопаді 2021 року компанії Westinghouse та «Енергоатом» підписали дві угоди про співпрацю, що передбачають початок реалізації проектів щодо будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000.
У жовтні минулого року НАЕК «Енергоатом» підготував проект міжурядової угоди між урядами України та США в якому йшлося, що американська сторона має сприяти організації фінансування будівництва енергоблоків АР1000 державними фінансовими установами США.
Нагадаємо, раніше директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС) НАН України Анатолій Носовський зауважив, що вибір технології АР1000 як пріоритетної реакторної технології легководних реакторів великої потужності під час формування стратегії розвитку ядерної енергетики України є прийнятним, але цей вибір необхідно підтвердити розробкою відповідного техніко-економічного обґрунтування та інших заходів відповідно до чинного законодавства України.

Нове будівництво