У Римі Енергоатом підписав із американськими Westinghouse та Holtec низку угод

11.07.2025
Фото: Міненерго України
Дві угоди підписала НАЕК «Енергоатом» з компанією Westinghouse на Конференції з питань відновлення України, що проходить у Римі 10-11 червня. Документи стосуються виробництва в Україні паливних збірок для реакторів ВВЕР-1000, зокрема постачання технології.
Про це повідомила «Європейська правда» із посиланням на Міністерство енергетики України.
Згідно з повідомленням на майданчику Prozorro, один з документів – передача технології виробництва паливних збірок ВВЕР-1000 вартістю $27,7 млн. Йдеться про передачу технічної документації та надання інформаційних і консультаційних послуг. Інший – надання ліцензії на конструкцію та технологію виробництва паливних збірок ВВЕР-1000 вартістю $3 млн, яка діятиме
до 23 червня 2035 року.
Зазначається, що наразі погоджено більшість умов угоди про постачання основного виробничого обладнання, підписати яку сторони планують найближчим часом після остаточного доопрацювання.
Також, за словами видання, Енергоатом підписав меморандум з компанією Holtec International, в якому йдеться про розвиток сучасних виробничих потужностей для виготовлення ядерних компонентів і систем зберігання відпрацьованого ядерного палива. У документі також йдеться про розгортання SMR-300 компанії Holtec в Україні, повідомила «Європейська правда».
Нагадаємо, торік Енергоатом з Holtec International запланували будівництво заводу з виготовлення SMR-300. Угоду, яка передбачає створення в Україні потужностей для виробництва та виготовлення ядерних систем, конструкцій і компонентів для ММР, систем зберігання та транспортування відпрацьованого ядерного палива, а також охоплює інші потреби застосування атомної енергії в Україні та інших країнах регіону, було підписано у квітні 2024 року в режимі онлайн.

Крім того, 21 квітня 2023 року президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і президент та виконавчий директор американської компанії Holtec International д-р Кріс Сінгх уклали угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів. Угода передбачає будівництво до 20-ти реакторів SMR-160, з реалізацією першого пілотного проєкту і виходу на мінімальну регульовану потужність реактора та підключення до мережі до березня 2029 року. 

Нове будівництво