Болгарія та Україна посилять співпрацю в ядерній сфері. Про обладнання з АЕС Белене поки що не повідомляється

07.07.2023
У межах офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до Болгарії було підписано Меморандум про взаєморозуміння між міністерствами енергетики України та Болгарії.
"Меморандум спрямований на створення рамкових умов для поглиблення співробітництва в енергетичному секторі України та Болгарії на основі принципу взаємної вигоди та з урахуванням спільних інтересів і цілей обох країн", - ідеться в повідомленні пресслужби президента України.
Україна і Болгарія зобов'язалися забезпечувати доступну енергію, а також підтримувати промисловий і регіональний розвиток, безпеку і добробут своїх народів, розширити співробітництво і загальну прихильність до захисту довкілля та пом'якшення наслідків зміни клімату, скорочення викидів вуглецю.
Сторони з урахуванням статусу України як кандидата на вступ до ЄС та зобов'язань Болгарії як держави-члена союзу, домовилися активізувати подальше взаємовигідне співробітництво у сфері ядерної енергетики, "зеленої" енергетики, водню, а також систем накопичення енергії та "розумних" мереж.
Пріоритетами у співпраці є обмін знаннями та досвідом для захисту енергетичної інфраструктури від фізичних, електромагнітних та кіберзагроз.
Нагадаємо, вчора болгарські парламентарії більшістю голосів делегували міністру енергетики країни ведення переговорів з його українським колегою щодо можливості продажу Києву устаткування, що призначалося для АЕС "Белене". Раніше болгарські ЗМІ повідомляли, що Україна виявила інтерес до придбання реакторів, що призначалися для АЕС "Белене".
Західні ЗМІ із посиланням на власні джерела вчора повідомили, що фінансування придбання застарілого реакторного обладнання, що поставив свого часу "Росатом" для АЕС Белене, може виділити США та/або Європейська комісія.
Читайте по темі:

Болгарські депутати пропонують продати Україні непридатне ядерне обладнання від Росатома. Ексміністр енергетики Хрістов казав, що це ідея України 

Нове будівництво