"Енергоатом" працює над рекомендаціями МАГАТЕ, але говорить про введення миротворчого контингенту на Запорізьку АЕС

08.09.2022
"Енергоатом" наразі працює над планом щодо виконання рекомендацій МАГАТЕ, які викладені у звіті за результатами візиту на станцію. Про це повідомив президент "Енергоатома" Петро Котін в ефірі телемарафону, зазначивши, що кінцева мета плану – провести деокупацію ЗАЕС.
Котін наголосив, що росія з самого початку не погоджувалася виводити свої війська, але, на його думку, тиск міжнародної спільноти може вплинути на її рішення. Втім, такий тиск він вбачає у введенні миротворчого контингенту ООН, про який у Звіті МАГАТЕ не йдеться. "Ми з самого початку говорили, що аби це реалізувати необхідне введення миротворчого контингенту – на територію станції, Енергодару і довколишніх територій", – сказав він.
Президент "Енергоатома" наголосив, що це потребує додаткових дипломатичних зусиль з боку ООН, але саме шляхом введення миротворчого контингенту можливо вивести російських загарбників.
Тим часом генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріанно Ґроссі повідомив, що розраховує обговорити план щодо забезпечення безпеки Запорізької АЕС з Україною і РФ не пізніше ніж через два тижні. Він зазначив, що консультації з обома сторонами уже ведуться.
Читайте по темі

Експертка з атомної енергетики Ольга Кошарна пояснила Forbes що означає звіт МАГАТЕ про Запорізьку АЕС 

Компанії