ЗАЕС почала видавати електроенергію в ОЕС України (оновлено)

26.08.2022
Фото: Запорізької АЕС
Запорізька атомна електростанція о 14.04 під'єднала один з енергоблоків до об'єднаної енергосистеми України. Йде набір потужності. Про це о 14.26 повідомила НАЕК "Енергоатом" у своєму Telegram-каналі, зазначивши, що зауважень до роботи обладнання і систем безпеки немає.
За годину до цього "Укренерго" повідомило, що відновило роботу вже двох магістральних ліній до ЗАЕС, які було пошкоджено внаслідок обстрілів російських військових, і працює над відновленням третьої.
Станом на 9 ранку НАЕК "Енергоатом" повідомив, що ведуться роботи з підготовки підключення двох енергоблоків ЗАЕС до мережі. 
Згодом компанія повідомила, що 26 серпня о 21:15 другий із зупинених учора енергоблоків ЗАЕС приєднано до мережі, відбувавсч набір потужності.
Нагадаємо, вчора внаслідок обстрілів російськими військами було пошкоджено останню лінію електропередач ПЛ-750 кВ "Дніпровська", що з'єднувала ЗАЕС з енергосистемою України. Енергоблоки №5 та №6 були зупинені системами аварійного захисту. Власні потреби ЗАЕС в електроживленні забезпечувалися спочатку завдяки дизель-генераторам, а потім з енергосистеми України через лінію зв'язку ЗАЕС-ЗаТЕС.
Читайте також:

Ситуація на Запорізькій АЕС: станцію знову під'єднано до ОЕС України, Зеленський та Байден обговорили відключення, CNN опублікувало знімки пожежі на золовідвалі ЗаТЕС 

АЕС