"Укренерго" відновила роботу вже двох магістральних ліній до ЗАЕС. На черзі третя

26.08.2022
НЕК "Укренерго" відновила роботу двох пошкоджених внаслідок обстрілів російських військових магістральних ліній, які забезпечують потреби Запорізької АЕС.
"Завдяки цьому наразі забезпечено стабільне енергоживлення та безпечне функціонування сховища відпрацьованого ядерного палива та інших важливих об’єктів, що розташовані на майданчику ЗАЕС", – повідомляється у Telegram-каналі "Укренерго".
За інформацією системного оператора, найближчим часом ремонтні бригади "Укренерго" матимуть можливість завершити відновлення ще однієї магістральної лінії, що підвищить безпеку роботи ЗАЕС.
У НЕК "Укренерго" також повідомили, що енергосистема України продовжує стабільно працювати у складі енергомережі ENTSO-E, втрату потужності через відключення Запорізької АЕС компенсовано, а енергосистема збалансована.
Станом на 9 ранку НАЕК "Енергоатом" повідомив, що ведуться роботи з підготовки підключення двох енергоблоків ЗАЕС до мережі. "Зауважень до роботи обладнання та систем безпеки немає", - зазначалося у повідомленні.
Нагадаємо, вчора внаслідок обстрілів російськими військами було пошкоджено останню лінію електропередач ПЛ-750 кВ "Дніпровська", що з'єднувала ЗАЕС з енергосистемою України. Енергоблоки №5 та №6 були зупинені системами аварійного захисту. Власні потреби ЗАЕС в електроживленні забезпечувалися спочатку завдяки дизель-генераторам, а потім з енергосистеми України через лінію зв'язку ЗАЕС-ЗаТЕС.
 
Читайте також:

Ситуація на Запорізькій АЕС: станцію знову під'єднано до ОЕС України, Зеленський та Байден обговорили відключення, CNN опублікувало знімки пожежі на золовідвалі ЗаТЕС 

АЕС