Питання про ліцензії для двох енергоблоків ЗАЕС має бути розглянуто якнайшвидше – "Енергоатом"

08.08.2022
Фото: Defense Express

 Колегія Держатомрегулювання, яка відбулася 4 серпня, постановила: питання щодо зупинення/внесення змін до ліцензій на експлуатацію ядерних установок енергоблоків №1 та №2 Запорізької АЕС в найкоротший термін має бути розглянуте на засіданні Ліцензійної Комісії Держатомрегулювання.

Про це повідомила сьогодні НАЕК "Енергоатом" у своєму Telegram-каналі.
"Відповідно до рішення Колегії, НАЕК "Енергоатом" у найстисліші терміни також має вжити заходів щодо визначення безпечної конфігурації енергоблоків ЗАЕС в умовах окупації майданчика атомної станції військовими рф та ведення бойових дій в районі його розташування", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, минулого тижня ДІЯРУ у своєму повідомленні про хід Колегії зазначила, що "розміщення на промисловому майданчику та в машинних залах енергоблоків №1 та №2 Запорізької АЕС військової техніки та боєприпасів, у результаті їх застосування чи детонування, може спричинити пошкодження систем та елементів важливих для безпеки. Це, у свою чергу, може призвести до важкого пошкодження ядерного палива з наступним радіаційним забрудненням навколишнього середовища та радіаційним опроміненням персоналу та населення". Водночас про ухвалені рішення ДІЯРУ не повідомила, а текст остаточного рішення Колегії не оприлюднено.
Як повідомив минулого тижня InfoAtom, у проєкті постанови Колегії йшлося про внесення умови у ліцензію з експлуатації про холодний зупин для першого енергоблока. На пропозицію членів колегії таке рішення було прийнято для енергоблоків №№1,2 ЗАЕС (де у машзалах знаходиться військова техніка та вибухівка окупантів). В рамках обговорення член Колегії, представник ДНТЦ ЯРБ Віктор Шендерович запропонував внести аналогічну умову для всіх енергоблоків, але ця пропозиція була відхилена.
Зауважимо, що минулого тижня представник пресслужби ГУР МО Андрій Юсов повідомив, що Управління має підтверджену інформацію щодо мінування енергоблоків ЗАЕС російськими військами. Також "Енергоатом" сьогодні оприлюднив заяву начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту зс рф генерал-майора валерія васильєва, котрий зараз командує гарнізоном ЗАЕС, в якій було заявлено, що заміновані всі важливі об'єкти ЗАЕС.
Читайте також:

АЕС