Міністр енергетики збирається добудовувати і третій енергоблок Хмельницької АЕС з американськими партнерами

18.07.2022
Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що має «певні напрацювання з американськими партнерами щодо добудови ХАЕС-3». Про це він заявив в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна», відповідаючи на запитання чи дозволить Україні добудувати ХАЕС-3 та ХАЕС-4 за проєктом ВВЕР-1000, як це планувалося з самого початку, те, що чеська ČEZ Group купує у росіян Škoda JS.
«Це дуже важлива для нас новина, втім однозначної відповіді на ваше питання немає. Поки не зовсім зрозуміло, де власність Škoda, а де просто використання технологій по росатомівським ліцензіям», - сказав міністр. Він додав, що не виключає, що «факт купівлі заводу не змінить необхідність отримати згоду росіян, яку ми, звісно, не отримаємо».
Міністр також зазначив, що «турбіна є, готовність будівництва 80%, хоч у мене є багато питань до тих, хто консервував цей майданчик».
З іншого боку, за його словами, «є певні напрацювання з американськими партнерами щодо добудови ХАЕС-3. Зараз ведуться інтенсивні перемовини, які, я дуже сподіваюсь, дадуть нам змогу швидко зробити блок». Водночас з ким саме ведуться перемовини він не вказав.
Нагадаємо, у листопаді озвучуючи плани з будівництва нових атомних потужностей т.в.о. президента «Енергоатом» Петро Котін зазначав, що «третій енергоблок ХАЕС планується звести за технологією ВВЕР-1000 разом зі Škoda JS, законопроєкт очікує погодження найближчим часом». А вже на початку грудня у своїй авторській статті він повідомив, що «Енергоатом» звернувся до Westinghouse із проханням «провести обстеження недобудованого енергоблока №3 ХАЕС і подумати про можливий спосіб його добудови з максимальною вигодою як в економічному, так і в політичному сенсах».
Читайте також

Петро Котін розповів як будуть будувати нові енергоблоки ХАЕС та ще понад 10 ГВт атомних потужностей 

Нове будівництво