Петро Котін розповів як будуть будувати нові енергоблоки ХАЕС та ще понад 10 ГВт атомних потужностей

22.11.2021
НАЕК «Енергоатом» планує збільшити потужності українських атомних електростанцій до 24 ГВт до 2040 року. Про це під час міжнародної конференції «Атомні можливості для розвитку країни» повідомив т.в.о. президента Енергоатома Петро Котін.
Він зазначив, що планується звести 2 блоки АР1000 на ХАЕС (4 та 5 енергоблоки). Третій енергоблок ХАЕС планується звести за технологією ВВЕР-1000 разом зі Skoda JS, законопроєкт очікує погодження найближчим часом. Ще по 1 енергоблоку Westinghоuse буде зведено на інших діючих АЕС.
«Що важливо для нас: більше 60% обладнання можуть забезпечити українські постачальники після того, як буде побудований перший пілотний енергоблок на Хмельницькій АЕС. І навіть на першому блоці ми будемо будувати з українськими підрядниками турбінний острів. А Westinghоuse буде відповідати за реакторну установку», - зазначив очільник «Енергоатома».
Петро Котін також зазначив, що «зменшення вартості (відбудеться – ред.) за рахунок реалізації проєкту «Український енергоблок». На «український енергоблок» з обладнанням, в тому числі реакторного острову, вітчизняного виробництва, за його словами, компанія планує вийти через 10 років за допомогою в тому числі й американських партнерів.
Такий блок може бути розміщений у місті Орбіта Черкаської області на місті планованої за радянських часів Чигиринської АЕС.
«Енергоатом» провів опитування в цьому регіоні і отримав непогані результати.
«Ми будемо працювати з урядом України і з Президентом України, щоб цей майданчик був затверджений для будівництва двох плюс два енергоблоків атомних станцій», - повідомив Петро Котін.

Нове будівництво