Українсько-чеська ES Group взяла участь у проєкті з оцінки роботи пасивного автокаталітичного рекомбінатора при важкій аварії

18.07.2022

 У 19-й Міжнародній нараді з термогідравліки ядерних реакторів (NURETH 19), яка пройшла під головуванням заступника генерального директора Бельгійського центру ядерних досліджень SCK-CEN Хаміда Айта Абдеррахіма та головного інженера-ядерника з Аргонської національної лабораторії Еліа Мерзарі, взяла участь українсько-чеська група компаній ES Group.

Як повідомляється на сайті ES Group, на нараді було розглянуто результати роботи міжнародної групи з розробки моделі пасивного автокаталітичного рекомбінатора (PAR) у рамках дослідницької програми SAMHYCO-NET. Моделювання роботи рекомбінаторів є необхідною умовою для оцінки ризику займання водню та заходів щодо зниження впливу водню в легководних реакторах (LWR).
Група з 7 партнерів: CIEMAT, CNL, ES Group, FZJ, IRSN, KINS, NRG за підтримки німецьких Framatome і Becker Technologies працювала над оцінкою реалістичної та надійної роботи рекомбінаторів при важкій аварії з плавленням активної зони, включаючи комбіновану дію нестачі кисню, викидів пари та монооксиду вуглецю. Для оцінки було обрано пасивний автокаталітичний рекомбінатор виробництва компанії Framatome. В ході аналізу були використані взаємодоповнюючі підходи, включаючи кореляцію параметрів, механістичну модель (REKO-DIREKT) та повну хімічну модель (SPARK). На основі експериментальних даних, отриманих на установці THAI (Becker Technologies) та REKO-3 (FZJ), було реалізовано поетапний підхід до оцінки моделі рекомбінаторів.
У проєкті компанію презентував технічний директор ES Group Олександр Мазурок, - йдеться у повідомленні.
Міжнародна тематична нарада з термогідравліки ядерних реакторів є однією з головних зустрічей експертів з термогідравліки ядерних реакторів та суміжних тематичних областей. Зустріч проводиться кожні два роки і циклічно проходить у Північній Америці, Європі та Азії.
SAMHYCO-NET – це міжнародний проєкт, який координується IRSN за підтримки європейської платформи NUGENIA з жовтня 2017 року. Проєкт спрямований на покращення знань, що стосуються, з одного боку, ризику вибуху горючих газів, що утворюються під час важкої аварії на пізній стадії, з іншого боку, ефективності існуючих засобів для запобігання цьому ризику та обмеження відповідних наслідків. Результати SAMHYCO-NET дозволять покращити процедури керування важкими аваріями на пізній стадії.
Читайте також:

Компанії