Другий блок Хмельницької АЕС готується до модернізації системи автоматизованого хімічного контролю

26.05.2022
ES Group Europe s.r.o., яка входить до складу чесько-української групи компаній ES Group, у травні уклала контракт на постачання обладнання для модернізації системи автоматизованого хімічного контролю першого та другого контурів для Хмельницької АЕС.
Про це повідомляється на сайті ES Group.
Обладнання закуповує НАЕК «Енергоатом» для впровадження на енергоблоці № 2 Хмельницької АЕС заходу № 14406 Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗПБ).
Цей захід КЗПБ, який вже впроваджено на більшості енергоблоків українських АЕС, дозволяє забезпечити надання інформації про стан водно-хімічного режиму оперативному персоналу БЩУ та персоналу хімцеху, сигналізацію відхилень параметрів водно-хімічного режиму від норми, формування діагностичних повідомлень, оптимізацію дозування і витрат реагентів з врахуванням режимів роботи енергоблока, автоматизацію процесів контролю ресурсів і працездатності фільтрів, інформаційну підтримку дій операторів тощо.
ES Group пише, що «у виробництві зазначеного обладнання на основі набутого досвіду використає найбільш прогресивні технічні рішення та найбільш якісні комплектуючі, що є на світовому ринку».
Нагадаємо, що раніш ES Group повідомила, що виготовить та поставить установки автоматичного контролю силового оливонаповненого обладнання головної схеми видачі потужності для енергоблоків №1,2 Рівненської АЕС, №2 Хмельницької АЕС та №2 Південноукраїнської АЕС. Аналогічна установка виробництва цієї компанії вже працює на першому енергоблоці Хмельницької АЕС.

Крім того, як повідомлялося, у квітні чесько-українська ES Group отримала Сертифікат постачальника ČEZ Group - найбільшої енергетичної компанії Чехії, оператора АЕС. 

Компанії