Співзасновник Greenpeace Патрік Мур назвав ядерну енергію єдиною альтернативою викопному паливу

13.07.2022

 «Ядерна енергія - найбезпечніша з усіх існуючих технологій отримання електроенергії». Це – заява, з якою співзасновник Greenpeace та експрезидент канадійської філії організації Патрік Мур виступив у нещодавньому інтерв'ю програмі NewsNation «Спеціальний репортаж».

Як зазначає American Nuclear Society, Мур дав інтерв'ю у зв'язку з рішенням Європейського парламенту підтримати включення ядерної енергії та природного газу до таксономії екологічно стійких, «зелених» технологій Європейського Союзу. У відповідь на це рішення Greenpeace оголосив, що подасть офіційний запит до Європейської комісії з проханням розглянути цей крок і, у разі потреби, оскаржити його у Європейському суді. Також про намір подати до суду цього тижня заявила Австрія.
Патрік Мур висловив свою рішучу незгоду з антиядерною позицією Greenpeace, ​​наголосивши, що в США та Канаді налічується понад 100 діючих атомних електростанцій, і жодна з них ніколи не призводила до травм чи смерті від радіації чи аварії. Навіть відомі аварії на АЕС Три Майлз Айленд та Фукусіма «нікому не завдали шкоди, не кажучи вже про смерть від радіації». Єдиною ядерною аварією, яка призвела до людських жертв, за його словами, була Чорнобильська катастрофа в Радянському Союзі, яку він пояснив неправильною конструкцією російського реактора РБМК, додавши: «На жодній атомній електростанції світу ніколи не було такої ядерної аварії».
Для затятого захисника навколишнього середовища співзасновник Greenpeace представив надзвичайно практичний погляд на варіанти використання енергії. «Ядерна технологія - це єдина технологія, яка дійсно може замінити багато видів викопного палива. Не через вуглекислий газ або зміни клімату, а тому що викопне паливо цінне, і ми повинні зберегти його для речей, які можна зробити тільки за його допомогою, наприклад, для польотів на літаках, або як пальне для великих вантажівок і великої сільськогосподарської техніки», - сказав він.
Нові висловлювання Мура відповідають його попереднім закликам до «розумного екологізму», який врівноважує «екологічні, соціальні та економічні пріоритети», - зауважує American Nuclear Society.

АЕС