Польща зробила ще один крок для знищення енергозалежності від рф: Bechtel уклав Меморандуми з польськими компаніями стосовно будівництва АЕС

03.05.2022

 Найбільша інженерна і будівельна компанія в США Bechtel минулого тижня  підписала Меморандуми про взаєморозуміння з 12 польськими компаніями щодо потенційного будівництва двох АЕС. Документи було підписано під час церемонії в резиденції посла США у Варшаві, - повідомляється на сайті компанії.

«Будівництво цих АЕС потребуватиме польського досвіду та тисяч кваліфікованих польських робітників», – сказав Ахмет Токпінар, генеральний менеджер підрозділу Bechtel у сфері ядерної енергетики. «Як партнер EPC для цих проектів, Bechtel має намір приєднатися до великої кількості польських компаній як ключових членів нашої команди субпідрядників. Зараз настав час визначити цих майбутніх партнерів у ланцюжку поставок».
Посол США в Польщі Марк Бжезінскі сказав: «Це свідчить про ще один важливий крок уперед у проекті, який ще ближче зблизить наші країни протягом 100-річного партнерства. Посольство США в Польщі із задоволенням підтримує Bechtel і Westinghouse, оскільки вони відбирають місцевих польських постачальників для цього стратегічного проекту».
Bechtel і Westinghouse Electric Company спільно готують попередній інженерний проект для розгляду урядом триреакторної установки на узбережжі Балтійського моря. Станція з використанням реакторів Westinghouse AP1000 стане першою в Польщі атомною електростанцією.
Перші 12 компаній, які підписали меморандум про взаєморозуміння, включають деякі з найбільших і провідних компаній Польщі у сфері важкого будівництва та машинобудування: БАКС – виготовлення електричних кабельних трас; Budimex - генеральний підрядник у сферах інфраструктури; Doraco – генеральний підрядник, будівництво, тунелювання та монтаж; Energoprojekt – Katowice SA – інжиніринг для енергетичних, хімічних, нафтохімічних та промислових установок; Hitachi Energy Poland – виробництво трансформаторів, високовольтної продукції, корпоративного програмного забезпечення та систем автоматизації підстанцій; ILF – інжиніринг промислових та інфраструктурних проектів; KB Pomorze – інжиніринг, закупівлі, будівництво нафтопереробних заводів, нафтохімічних заводів, перевантажувальних і складських терміналів; Mostostal Warzsawa – генеральний підрядник у всіх секторах; «Полімекс Мостосталь» – генеральний підрядник та інжиніринг в енергетичній, нафтохімічній та екологічній сферах; Protea Group – крани, підйомно-розвантажувальне обладнання; Vistal Gdynia SA – виготовлення стел та збірка модулів; Zarmen – електроустановки, виробництво енергетичного обладнання.
У майбутньому буде укладено більше угод, - повідомляє американська компанія Bechtel.
Вона нагадує, що збудувала та(або) обслуговувала понад 80 реакторів у США та 150 у всьому світі. Зараз Bechtel завершує будівництво АЕС Vogtle в штаті Джорджія із реакторами Westinghouse AP1000.
ННа думку українських експертів, підписані документи підтверджують серйозність намірів Польщі не лише щодо будівництва АЕС, але і стосовно знищення залежності від будь-яких російських енергоресурсів. Адже Bechtel має великий та успішний будівельний досвід з будівництва АЕС під ключ в якості ЕРС-контрактора. Також про серйозність намірів і Польщі, і США говорить те, що американські компанії вже обрали ключових польських партнерів в багатьох напрямках майбутнього будівництва АЕС.
Нагадаємо, торік Westinghouse і Bechtel влаштували захід для 200 чеських компаній, де було презентовано можливості співробітництва в разі будівництва в Чехії реакторів АР1000 за технологією Westinghouse.
Також торік повідомлялося, що британська влада веде переговори з Bechtel про будівництво на АЕС Уілф енергоблоку з реактором AP1000. «Зараз м'яч на стороні «Westinghouse», - заявляв у жовтні 2021 року державний секретар уряду Великої Британії у справах Уельсу Саймон Харт.

Нове будівництво