Škoda JS поставила РАЕС ще вісім приводів ПРО-М
26.12.2024
Фото: allforpower.cz
Пльзеньська компанія Škoda JS, яка входить у групу ČEZ, напередодні Різдва поставила в Україну вісім нових приводів органів регулювання системи управління та захисту реактора для ВВЕР-440 Рівненської атомної електростанції. Про це повідомив чеський ресурс Novinky.cz.
Приводи ПРО-М нового покоління мають високу надійність, розширені функціональні можливості, удосконалену систему самодіагностики. Як зазначає Škoda JS, нові приводи мають сучасну силову та керуючу електроніку з новітніми рішеннями, а також підвищені безпекові та ресурсні показники з можливістю обґрунтованого продовження терміну експлуатації. Так, модернізація приводів дозволила збільшити проєктний термін служби приводів з 15 до 25 років. Ці приводи вже установлені на західних АЕС з реакторами ВВЕР-440 – АЕС Дуковани, Моховце, Богуніце та Пакш.
Читайте по темі: Škoda JS поставить ще 32 приводи ПРО-М для ВВЕР-440 Рівненської АЕС
«Через неодноразові російські атаки на енергетичну інфраструктуру ми повідомляємо про замовлення тільки зараз, коли вивантажили останній вантаж у пункті призначення», – пояснив Карел Самец, представник машинобудівного заводу Škoda JS.
За його словами, нещодавно компанія UJV Rezh, яка також належить до групи ČEZ, виготовила та доставила на РАЕС спеціальний кабель для укріплення захисного контуру реактора. Він важить тринадцять тонн і має довжину сто сімдесят три метри.
Згідно з контрактом, Škoda JS відправила на Рівненську АЕС в цілому 76 приводів. Більшість з них вже встановлені та експлуатуються. «Решта готові до заміни на оригінальні, термін експлуатації яких закінчується», - пояснив пан Самец.
Комерційний директор Škoda JS Петр Альтшуль зазначив, що зараз, за іронією долі, вони є єдиним виробником у світі, який може постачати цей тип силових установок для українських АЕС. За його словами, інші – лише з росії.
Наразі компанія веде переговори про ще одне замовлення – на модернізовану версію приводів регулюючих штанг для Південноукраїнської атомної електростанції. «Ми розраховуємо підписати контракт протягом наступного року», – сказав пан Альтшуль.
Початкове замовлення на 76 енергоблоків було розміщене у 2019 році, але у справу втрутилася пандемія, а потім війна. Ускладнення виникли також через те, що Škoda JS мала російського власника до червня 2022 року, а Україна застосовувала антиросійські санкції. «Лише входження CEZ в компанію та виключення Škoda JS з санкційного списку зробило можливим остаточну угоду», - підсумував пан Самец.