Вищий антикорупційний суд стягнув у дохід держави корпоративні права 15 українських підприємств, які опосередковано належать громадянам рф. Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.
Так, згідно з повідомленням, 29 жовтня 2024 року ВАКС прийняв рішення про часткове задоволення позовної заяви Мін'юсту до Лук'яненка В.В., Лук'яненка В.М., Цоя Г.О., АТ «Група ГМС» («Гідромашсервіс»). Зокрема, суд дозволив конфіскувати корпоративні права підприємств, серед яких:
АТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш» (90,6065%);
АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» (83,9112 %);
АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання – Інжиніринг» (100 %).
6 листопада 2023 року Міністерством юстиції України було подано до Вищого антикорупційного суду позов про конфіскацію українських активів російської групи ГМС (Гідромашсервіс), якій належали АТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш» та АТ «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування».
Як повідомлялося, АРМА планувало передати АТ «Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування «Насосенергомаш» в управління НАЕК «Енергоатом». Раніше завод постачав до рф обладнання для будівництва й ремонту атомних електростанцій. Після повномасштабного вторгнення слідчі Нацполіції викрили схему постачання продукції «Насосенергомаш» до росії в обхід санкцій, запроваджених після початку великої війни. Керівництво заводу використовувало підконтрольні їм комерційні структури в Європі та Азії для маскування постачання продукції до росії. Іноземні компанії закуповували насосне обладнання для власних потреб, а потім переправляли його до рф. «Тому в рамках кримінального провадження майно заводу арештували. Пізніше корпоративні права та майно заводу за ухвалою суду були передані АРМА для управління», – заявили в агентстві.