СНВО «Імпульс» провело приймальні випробування СВРК для Південноукраїнської АЕС

06.02.2024
У січні 2024 р. на полігоні СНВО «Імпульс» було успішно проведено приймальні випробування комплекту технічних засобів та програмного забезпечення верхнього рівня модифікованої системи внутрішньореакторного контролю енергоблока № 1 Південноукраїнської АЕС (ВР СВРК-М2). По це підприємство повідомило на своєму корпоративному сайті.
Як відомо, ВР СВРК-М2 забезпечує:
  • контроль змішаних завантажень з паливом будь-яких постачальників та ТВС з різною висотою паливного стовпа;
  • профілювання палива і в аксіальному, і в радіальному плані;
  • можливість прямого контролю лінійного енерговиділення на потвельному рівні;
  • електронний альбом нейтронно-фізичних показників з урахуванням предиктивних функцій системи;
  • інформаційну підтримку оператора у режимах маневрування потужністю.
ВР СВРК-М2 виконує диверсифікований розрахунок нейтронно-фізичних параметрів активної зони з використанням двох програмних комплексів: «Beacon-TSM» (Westinghouse) та національного розрахункового комплексу «ImCore» (СНВО «Імпульс»). Програмне забезпечення, що реалізує розрахунок теплогідравлічних параметрів РУ та всі інші функції, а також обладнання верхнього рівня - виробництва СНВО «Імпульс».
За результатами роботи приймальна комісія, у складі представників ПАЕС, ДІЯРУ та СНВО «Імпульс», констатувала: ВР СВРК-М2 з комплектом документації повністю відповідає вимогам ТЗ, нормам, правилам та стандартам з ядерної та радіаційної безпеки, включаючи вимогу до кіберзахисту, і готовий до постачання на ПАЕС.
Нагадаємо, у грудні аналогічну СВРК було випробувано для енергоблока №4 РАЕС. Використання нового українського моніторингового детерміністичного коду СВРК ImCore дає можливість підвищити точність інформаційного забезпечення, і як наслідок, підвищити точність всього розрахунку ядерного реактора в СВРК.

Над впровадженням національного розрахункового комплексу ImCore для підсистеми фізичних розрахунків СНВО «Імпульс» працював понад 5 років. 

Компанії