Перший енергоблок ПАЕС завершує заходи під продовження строку експлуатації у листопаді

19.10.2023
Фото: Південноукраїнська АЕС

 Енергоблок № 1 Південноукраїнської АЕС за показниками безпеки – один з кращих в Україні, стверджують фахівці ПАЕС, констатуючи, що з 2016 по 2020 рік на першому «мільйоннику» не зафіксовано жодної експлуатаційної події. А за останнє десятиріччя порівняно з попередніми періодами експлуатації загальна кількість подій на обладнанні енергетичного підприємства має тенденцію до зниження.

У процесі підготовки до продовження його довгострокової експлуатації для підвищення безпеки на енергоблоці №1 ПАЕС було впроваджено найбільшу кількість інновацій, - повідомляє пресслужба Південноукраїнської АЕС.
Зазначається, що у листопаді ПАЕС очікує прийняття рішення Державною інспекцією ядерного регулювання щодо продовження ресурсу енергоблока на наступні 10 років.
«Слід зазначити, що з того моменту, коли строк експлуатації блока № 1 було продовжено вперше, колектив ПАЕС у режимі нон-стоп працював на перспективу, - підкреслює начальник служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації ВП ПАЕС Олександр Тарасов. - Поетапно наші фахівці реалізовували всі необхідні заходи для підвищення надійності та безпеки основного обладнання. Звісно, це вже був не такий великий обсяг робіт, який було виконано для попереднього продовження ресурсу, проте всі проведені на обладнанні реконструкції та модернізації детально вивчалися з урахуванням подальшої виробничої перспективи».
Наразі, як повідомляє ПАЕС, завершується впровадження всіх обов'язкових заходів, необхідних для внесення змін до ліцензії на експлуатацію першого «мільйонника».

АЕС