За КЦКБА СБУ звинуватила у колабораціонізмі керівників Сумського «Насосенергомашу», який теж належить росіянам

24.09.2023
Фото: Національна поліція України
Національна поліція разом із СБУ повідомила про підозру в колабораціонізмі двом керівникам Сумського заводу насосного та енергетичного машинобудування "Насосенергомаш", який постачав продукцію для російських проєктів. Про це йдеться на сайтах Нацполіції, СБУ та Офісу генпрокурора.
Контрольний пакет акцій підприємства належить кіпрській H.M.S. Capital Limited, а через неї – росіянину Володимиру Лук'яненку, який із травня 2023 року перебуває під санкціями РНБО. Основними контрагентами Насосенергомашу до повномасштабної війни були російські підприємства Гідромашсервіс, НижнєвартовськРемСервіс та ГМС "Лівгідромаш".
Навесні 2022 року корпоративні права, статутний капітал, рухоме та нерухоме майно підприємства потрапили під арешт, але, за даними слідства, це не завадило заводу продовжити виконання контрактів із російськими підприємствами в обхід санкцій.
Для цього замовника змінили на німецьку компанію ГМС Груп, яка постачала українську продукцію до погодженого холдингом індійського підприємства. Воно займалося постачанням обладнання Росатому для використання у будівництві атомних станцій. Окремою схемою обладнання українського підприємства постачалось до Росії через компанії посередників у Туреччині та Казахстані.
В рамках слідства на Насосенергомаші вилучили обладнання, підготовлене до відправлення на будівництво атомних електростанцій в Бангладеші та Індії, а двом керівникам заводу повідомили про підозру за статтею про колабораціонізм (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу). Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Читайте по темі: КЦКБА обходило санкції, аби продавати арматуру «росатому». Канадійський бенефіціар компанії є російським бізнесменом 

Компанії