Енергодар: про катування персоналу та обстріли ЗАЕС розповідають Яна Дабіжа і Ольга Кошарна

02.12.2022

Що відбувається в Енергодарі: ворог постійно будує оборонні споруди та змушує наших полонених копати окопи.

Про це в інтерв'ю Апостроф TV заявила керуюча справами виконкому міськради Енергодара Яна Дабіжа.
За її словами, зараз у місті із 54 тисяч мешканців залишилося близько 10 тисяч.  Ворог посилює тиск на працівників АЕС щодо підписання угод, контрактів із "Росенергоатомом".
 
 "Ми розуміємо, що такі обстріли біля атомної станції наші фахівці не завжди зможуть проконтролювати. Але наразі роблять все неможливе і можливе, щоб вберегти світ від цієї катастрофи. Абсолютна брехня з боку російських ЗМІ що тисячі атомників перейшли на бік окупантів з радістю", - заявила Дабіжа.
Вона наголосила, що "людям з автоматами важко відмовити".
"Вони тиснуть на сім’ї, вивозять на "ознайомчі" екскурсії в підвали, приходять додому, зупиняють на прохідних, далеко не тисячі погоджуються. Працівникам немає куди діватись. Їх не пропускають на підконтрольну Україні територію", - наголосила чиновниця.
Світло, газ та тепло даються з перебоями, мешканці міста живуть у холодних квартирах, резюмувала Дабіжа.
Раніше експертка з питань ядерної безпеки Ольга Кошарна в інтерв'ю "НВ" повідомила із посиланням на свої джерела, що у приміщеннях енергоблоків № 2, 4 і 6 ЗАЕС влаштовують казарми для російських військових, тобто вони там ночують.
"Приміщення, яке було призначене для працівників з охорони праці енергоблоку № 3, також перетворено на казарму. Іде тиск на персонал, мені кілька днів тому писала співробітниця із середнього керівництва, як її змушують підписувати контракт, тому що вони використовують усі методи, у тому числі беруть у заручники членів сімей. А ця жінка мало того, що керівник, яка має ще дитину з інвалідністю, виїхати неможливо, бо списки передано на блокпости, кого не пускати", - зазначила Ольга Кошарна.
Вона додала, що начальнику зміни блоку заблокували перепустку на ЗАЕС, оскільки він не підписував контракт, а через тиждень його затримали і катували, зокрема, в нього перебиті сухожилля.
"Зараз при владі в Енергодарі саме вагнерівці", - наголосила експертка, посилаючись на інформацію від енергодарців.
Про те, що рф не збирається покидати ЗАЕС, за її словами свідчить, зокрема, і нота російської федерації в МАГАТЕ про те, що внаслідок обстрілів постачання для власних потреб Запорізької АЕС йде від об'єднаної енергосистеми, але рф вирішила відремонтувати високовольтну лінію, яка пов’язує Запорізьку АЕС із Запорізькою тепловою електростанцією.
Окремо Ольга Кошарна наголосила на загрозах, які несуть обстріли ЗАЕС з боку рф. "В останній обстріл, зокрема, влучили в спецкорпуси, де зберігається свіже ядерне паливо. Це загалом небезпечно. Саме собою свіже паливо не радіоактивне, але якщо фосфорний снаряд влучить туди, де воно зберігається, то це матиме тяжкі наслідки… І ось ці пристрілки, якими керували кадировці, перебуваючи на станції, в якомусь із приміщень станції, корегували вогонь по промисловому майданчику. Тому цей останній обстріл, звісно, дуже підвищив ризики", - зазначає експертка.

АЕС