МАГАТЕ відвідає СхідГЗК та Інститут ядерних досліджень цього тижня

25.10.2022
Фото: Reuters
МАГАТЕ готується відвідати СхідГЗК та Інститут ядерних досліджень найближчими днями. Метою візитів із забезпечення гарантій є виявлення будь-якої можливої ​​незаявленої ядерної діяльності та матеріалів. Про це йдеться у вчорашній заяві МАГАТЕ.
Міжнародне агентство з атомної енергії випустило заяву у відповідь на звинувачення росії, що у двох місцях на території України нібито створюється "брудна бомба".
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріанно Ґроссі підтвердив, що обидва об’єкти знаходяться в рамках інспекційного режиму організації, її інспектори оглядають їх регулярно, а на одному з них були місяць тому. Він не уточнив, що це за два об’єкти. У заявах російського міністерства оборони в неділю згадувалися Чорнобильська АЕС та наукові центри у Києві та Харкові.
Він додав, що вчора МАГАТЕ отримало від України письмовий запит на направлення груп інспекторів для проведення верифікаційних заходів у двох місцях. "МАГАТЕ проінспектувало одне з цих місць один місяць тому, і всі наші висновки повністю відповідали деклараціям України про гарантії. Жодної незадекларованої ядерної діяльності чи матеріалів там не виявлено", – йдеться у заяві.
Тим часом головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поспілкувався з головою Об'єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі. Єдина зброя "масового ураження», яка у нас є, — це наша гордість, сміливість і жага перемогти ворога", — сказав головнокомандувач про звинувачення росіян.

Читайте по темі: У пошуках "брудної бомби". МАГАТЕ погодилось відвідати СхідГЗК та Інститут ядерних досліджень 

Уран і паливо