"Енергоатом" заряджатиме електромобілі на національному рівні – розпорядження КМУ

28.09.2022
НАЕК "Енергоатом" планує протягом двох років розгорнути мережу зі 120 зарядних станцій для електромобілів.
Як повідомила сьогодні НАЕК "Енергоатом", відповідне розпорядження Кабінет міністрів схвалив 27 вересня.
Мережа складатиметься зі 120 автомобільних електричних зарядних станцій: 40 великої потужності (160+ кВТ) та 80 – середньої потужності (60+ кВт) в обласних центрах та на основних автомагістралях України. Мережу планують створити впродовж двох років.
"В Україні на сьогодні разом з "гібридами" кількість електрифікованих авто складає понад 100 тисяч. Створення національної інфраструктури зарядних станцій стане поштовхом не лише для поширення приватного електротранспорту, а й розвитку нових сервісів з використанням електромобілів, наприклад, у сфері доставки та логістики", – прокоментував розпорядження, розроблене Міненерго, міністр Герман Галущенко.
Для "Енергоатома" це також і вихід на роздрібний ринок продажу електроенергії, що суттєво збільшить капіталізацію Компанії, - йдеться у повідомленні "Енергоатома".
Читати також

Раніш "Енергоатом" зазначив, що у 2021 році українці придбали 8,5 тисяч електрокарів, що приблизно на 20% більше, ніж у 2020. Водночас, у квітні-травні 2022 року попит на електроавтомобілі в Україні, за даними "Енергоатома" зріс у 15 разів. Станом на 1 червня 2022 року в Україні зареєстровано 36 602 електроавтомобілі, щомісячний приріст парку електрокарів становить близько 800 автомобілів. Ця кількість буде динамічно збільшуватися – і через ціни на нафтопродукти, і через загальний тренд на екологічність, - зазначила атомна компанія. 

Компанії