Українські АЕС проходять курси з досконалості від Паризького центру ВАО АЕС

21.06.2022

 Фахівці «Енергоатома» та усіх діючих атомних електростанцій – Запорізької, Рівненської, Південноукраїнської, Хмельницької АЕС – взяли участь у вебінарі Паризького центру ВАО АЕС, присвяченому програмі «Курс на досконалість». Як повідомив пресцентр РАЕС на своїй сторінці у соцмережі Facebook,  онлайн-семінар проводився з метою залучення діючих українських АЕС до реалізації програми Асоціації «Курс на досконалість» шляхом впровадження посиленого моніторингу виробничої діяльності.

Спікерами виступили представники ВАО АЕС-ПЦ: директор з покращення галузевих виробничих показників Бертран Воші та аналітик групи аналізу виробничих показників Джульєта Ромеро.
Рівненську АЕС на заході представляли: заступник генерального директора з якості та управління; заступники головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки, модернізації та управління ресурсом, технології та інжинірингу; фахівці служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації; виробничо-технічної служби; відділу ядерної безпеки; служби забезпечення якості; реакторного цеху.
Під час вебінару розглянуто питання взаємодії між експертами Асоціації та персоналом АЕС, відповідальними за моніторинг виробничих показників роботи електростанції; основні відмінності посиленого моніторингу від збору та аналізу даних про роботу АЕС під час підготовки до партнерських перевірок; потреби та вимоги АЕС до Асоціації щодо організації посиленого моніторингу.
Також в рамках вебінару експертами обговорювався новий стратегічний проєкт ВАО АЕС «Курс на досконалість». А саме: чому та кому потрібен цей процес, що зміниться для АЕС, які можливості він відкриває.
Як зауважив Бертран Воші, нині до Паризького центру ВАО АЕС входить 55 атомних електростанцій і до 2025 року «Курс на досконалість» планується поступово впровадити на кожній АЕС. Він передбачатиме також проведення посиленого моніторингу за сімома основними виробничими напрямами та збільшення періодичності проведення партнерських перевірок на АЕС, що отримають низьку оцінку, до двох разів на рік.
«Нова операційна модель матиме «безперервний підхід», який передбачатиме відповідний безперервний моніторинг та підтримку, що робить її ще більше «орієнтованою на рішення», – наголосив експерт.
Черговий захід Паризького центру ВАО АЕС став продовженням серії вебінарів Асоціації за програмою «Курс на досконалість» для українських атомників. Під час дискусії працівники Рівненської АЕС мали змогу отримати відповіді на усі питання за обговореними темами.
Варто зауважити, що ВАО АЕС досі публічно не засудила розв’язану війну та ядерний тероризм рф. Остання публічна заява з цього приводу датується 10 березня 2022 року та містить заклики щодо дотримання 7 принципів ядерної безпеки до обох сторін. А власне війна рф проти України називається «українським конфліктом».
Про неприпустимість такого ігнорування ядерної загрози від рф неодноразово говорив член ради керуючих МАГАТЕ у 1994-1995 роках Микола Штейнберг та колишній радник мц ВАО АЕС Андрій Лук'яненко.
 

АЕС