Південна Корея надасть МАГАТЕ 1,2 млн дол на підтримку України

10.06.2022

 Південна Корея надасть 1,2 мільйона доларів для підтримки безпечної експлуатації українських атомних електростанцій. Про це повідомила CNN, із посиланням на пресреліз південнокорейського МЗС.

Підтримка буде надана через Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) для відряджання персоналу МАГАТЕ і закупівлі обладнання, необхідного для вжиття заходів безпеки на об'єктах.
«Наш уряд активно підтримуватиме зусилля МАГАТЕ з безпечної експлуатації атомних електростанцій в Україні, а також братиме участь в інших міжнародних зусиллях, пов'язаних з мирним використанням атомної енергії», — повідомило міністерство.
Нагадаємо, наприкінці травня Японія пообіцяла МАГАТЕ виділити 2 млн євро на забезпечення безпеки українських ядерних об'єктів, які зазнали нападу з боку рф.
Вчора гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріанно Ґроссі подякував за «щедру допомогу», що отримує на ці цілі Агентство, зазначивши, зокрема, що одинадцять держав-членів МАГАТЕ, зареєстрованих у Мережі реагування та допомоги МАГАТЕ (RANET), наразі запропонували надати Україні спеціалізоване обладнання.
Південна Корея після початку повномасштабного вторгнення росії підтримала західні санкції. У квітні до корейського парламенту з закликом допомогти з озброєнням звертався президент Володимир Зеленський, проте інформації про надання збройної допомоги немає. 
У червні парламентська делегація Республіки Корея на чолі з головою правлячої партії «Сила народу» Лі Джун Соком відвідала деокуповані населені пункти Київської області. Делегати оглянули місця поховання закатованих мирних мешканців Бучі та зруйновані житлові квартали в Ірпені, обговорили напрямки співпраці та спільні проєкти в рамках відновлення Київщини після російської навали повідомили в Telegram Київської обласної військової адміністрації. 

Компанії