ДІЯРУ та ДНТЦ ЯРБ отримали портативні спектрометри від уряду США

17.05.2022

 Держатомрегулювання отримала від Уряду США першу партію допомоги, що надається Україні через Мережу реагування та надання допомоги (RANET) МАГАТЕ.

У складі допомоги отримано портативні спектрометри для оперативного визначення типу і радіонуклідного складу іонізуючого випромінювання, - повідомив Регулятор. Спектрометри у цілях ядерної безпеки, відновлення регулюючого контролю та готовності до надзвичайних ситуацій, реагування в умовах військових дій ДІЯРУ спрямовує до територіальних органів – Інспекцій з ядерної та радіаційної безпеки та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.
Як уточнив ДНТЦ ЯРБ, загалом Україна отримала 14 спектрометрів FLIR identiFINDER R425, 2 з яких надійшли до Центру. Він зазначив, що FLIR identiFINDER R425 – це найпоширеніший у світі прилад, який використовується для виявлення, швидкого пошуку, вимірювання та ідентифікації джерела радіоактивного матеріалу. Він містить вбудовані технології Bluetooth, веб-сервер та GPS, створює швидкі видимі, звукові та тактильні сповіщення, які прискорюють реагування. Крім того, прилад можна занурювати у воду на глибину до 30-ти метрів.
Крім того, ДІЯРУ повідомила, що отримано пропозиції щодо поставок додаткового обладнання Україні від Австралії, США, Румунії, Угорщини, Франції, Німеччини, Швейцарії, Ізраїлю.
Мережа RANET створена МАГАТЕ як оперативний інструмент для підтримки практичної реалізації Конвенції про допомогу у разі ядерної аварії або радіаційної аварійної ситуації. RANET - інтегрована система координації міжнародної допомоги, що забезпечує організацію оперативної допомоги з консультацій (експертів з реагування) та навчання, надання необхідного обладнання та матеріалів, виїзд кваліфікованого персоналу на місце подій тощо.
Нагадаємо, минулого тижня ДСП «ЦППРВ» отримало партію радіометричного обладнання, надану за підтримки Міністерства енергетики США. В рамках міжнародної технічної допомоги надійшли дозиметри, радіометри і спектрометр виробництва компанії Battelle.
Фото ДІЯРУ та ДНТЦ ЯРБ

Компанії