«Енергоатом» планує підписати з EDF меморандум про співпрацю у сфері розвитку атомної енергетики

28.01.2022
НАЕК «Енергоатом» планує підписати меморандум з французькою енергокомпанією Electricite de France SA (EDF) про співпрацю у сфері розвитку атомної енергетики. Як повідомляє Інтерфакс-Україна про це заявив т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.
«У нас на сьогодні готується меморандум з EDF про співпрацю у питаннях розвитку атомної енергетики в Україні та світі. Там дуже багато питань відпрацьовується щодо поточної експлуатації блоків, модернізації обладнання, тренінгу персоналу, а також розвитку на перспективу атомних потужностей. Зараз ми свою версію меморандуму їм надали, вони розглядають», – уточнив Петро Котін у коментарі «Енергореформі».
Керівник «Енергоатома» зазначив, що зустрічався з головою EDF Жан-Бернаром Леві на ядерній виставці в Парижі, де з керівництвом EDF було досягнуто попередніх домовленостей про налагодження співпраці.
«EDF є найбільшим у світі оператором атомних станцій. Якщо ми попереднього року виробили 86 млрд кВт-год, це максимальний результат за останні шість років, то вони 360 млрд кВт-год. Але ми другі з виробництва електроенергії в Європі, якщо не враховувати РФ», – наголосив Петро Котін.
Водночас він припустив, що співпраця з EDF згодом може поширюватись і на розвиток в Україні малих модульних реакторів.
Раніше заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма повідомив, що Україна планує співпрацювати з французькою Electricite de France SA у сфері будівництва нових енергоблоків АЕС.
Довідка. Électricité de France S.A. - одна з найбільших у світі енергогенеруючих компаній, вона управляє портфелем генеруючих потужностей у понад 120 гігават в Європі, Південній Америці, Північній Америці, Азії, Близькому Сході та Африці.
EDF є оператором 58 атомних енергоблоків у Франції. 85% акцій компанії належить французькій державі. 

Нове будівництво