Українські та шведські фахівці розроблятимуть технологію моніторингу ізотопів ксенону в об’єкті «Укриття»

23.11.2021
Інститут проблем безпеки АЕС відвідала об’єднана делегація вчених Шведського агентства оборонних досліджень (FOI) та Університету Упсала (Uppsala University). Як повідомляється на сайті ІПБ АЕС, метою візиту шведських вчених було ознайомлення з науковою інфраструктурою інституту та обговорення можливої співпраці.
Основним завданням майбутніх досліджень є спільна розробка методології та технології моніторингу ізотопів ксенону в об’єкті Укриття, що може бути використане для додаткового підтвердження ефективності роботи системи ядерної безпеки комплексу НБК-ОУ. Йдеться про можливу конверсію технологій, що використовуються в рамках Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty (CTBT) для моніторингу паливовмісних матеріалів в об’єкті «Укриття».
Проект ініційований FOI за підтримки Шведського агентства з радіаційного захисту (Swedish radiation safety authority) та буде реалізований спільно з ІПБ АЕС та ДСП ЧАЕС.
Як повідомляв раніше Інфоатом, 16-17 листопада шведські фахівці презентували свою технологію, яка широко використовується для моніторингу ядерної безпеки у світі, керівництву ДСП ЧАЕС, спеціалістам із ядерної та радіаційної безпеки, інженерам, які здійснюють експлуатацію об’єкта «Укриття» та НБК. Також науковці ознайомились з умовами проведення подальших випробувань. На першому етапі буде проведено експериментальний відбір проб за спрощеною схемою, яку розробили шведські вчені. В подальшому на основі отриманих результатів можливо встановлення стаціонарної установки. 

Зняття з експлуатації