Amazon, Google, Meta та інші приєдналися до обіцянки потроїти ядерну енергетику до 2050 року

13.03.2025
Всесвітня ядерна асоціація оголосила, що Amazon, Dow, Google, Meta, Allseas, Bureau Veritas, Carbon3Energy, Альянс покупців чистої енергії, Конфедерація промисловості Чеської Республіки, Core Power, Федерація електроенергетичних компаній Японії, Fly Green Alliance, IHI Corporation, Lloyd's Register, Occidental, OSGE підписали «Зобов'язання великих споживачів енергії». За словами ВЯА, це перший випадок, коли великі компанії, що не належать до ядерного сектору, об'єдналися, щоб публічно підтримати значне розширення ядерної енергетики для задоволення глобального попиту на енергію. Підписанти, які приєдналися до 14 світових банків, виступають за рівний доступ у всьому світі до фінансування ядерних енергетичних проектів.
Очікується, що в найближчі місяці під цим зобов'язанням підпишуться ще більше корпорацій, що свідчить про зростаючий інтерес до ядерної енергетики з боку авіаційної, хімічної, морської та нафтогазової галузей, йдеться в релізі WNA.
Оголошення було зроблено під час CERAWeek 2025, глобальної енергетичної конференції, яка цього тижня проходить у Х'юстоні, штат Техас, і в якій беруть участь представники 80 країн світу та сотні керівників корпорацій. CERAWeek пропонує корпоративним лідерам та політикам можливість дізнатися про стратегічні енергетичні плани та обговорити їх. Тема цьогорічного заходу - «Рухаючись вперед: Енергетичні стратегії для складного світу».
«Безпрецедентна підтримка, оголошена сьогодні деякими з найвпливовіших світових компаній, щонайменше потроїти світові ядерні потужності до 2050 року, є чітким сигналом для прискорення політичних, фінансових та регуляторних змін, які уможливлять швидке розширення ядерної енергетики, - зазначила Сама Більбао-і-Леон, генеральний директор WNA. - Глобальний перехід до ядерної енергетики підкреслює, що це єдиний спосіб забезпечити достатню кількість екологічно чистої енергії, необхідної для зростання та інновацій в технологіях, багатьох інших галузях промисловості та в економіці в цілому».
Як зауважує Американське ядерне товариство, обіцянка потроїти ядерні потужності до 2050 року стала закликом до дії на глобальній конференції з питань клімату COP28, що відбулася в Дубаї у 2023 році. Наразі 31 країна та понад 140 компаній ядерної галузі приєдналися до цих зусиль.
У звіті Міжнародного енергетичного агентства, опублікованому в лютому, прогнозується стрімке зростання попиту на електроенергію до 2027 року, що значною мірою зумовлено зростаючим попитом на енергоємні джерела - від кондиціонерів до центрів обробки даних.

МЕА повідомляє, що загальний обсяг ядерної енергії досягне нового максимуму у 2025 році, що значною мірою буде зумовлено відновленням виробництва ядерної енергії у Франції, перезапуском АЕС у Японії, а також запуском нових реакторів у Китаї, Індії, Кореї та інших країнах. 

Нове будівництво