Westinghouse та Holtec International планують свої реактори у США. Що зроблено
Університет штату Пенсильванія звернувся до NRC з проханням побудувати нову ядерну дослідницьку установку з мікрореактором eVinci Westinghouse Electric Company. Лист про наміри є першим кроком у процесі подання заявки на встановлення мікрореактора eVinci на новому дослідницькому об'єкті. Дослідницька ініціатива в університеті називається FRONTIER - Формування відродження ядерної енергетики через інновації, підприємництво та дослідження.
Як повідомила компанія Westinghouse, її мікрореактор eVinci пропонує надійне та безпечне рішення для енергозабезпечення дослідницьких центрів та будівель університету по всьому кампусу. Завдяки пасивній системі теплопередачі та безнапірній конструкції, він працює як ядерна батарея, забезпечуючи стабільну потужність протягом більше 8 років без дозаправки. Цей інноваційний підхід зменшує потребу в технічному обслуговуванні та підвищує безпеку, що робить його, на думку розробника, ідеальним вибором в якості сталого енергетичного рішення.
У 1955 році ядерний реактор Брізейл, також розташований у кампусі Університетського парку, став першим ліцензованим дослідницьким реактором в університеті США. Він продовжує відігравати важливу роль у підготовці інженерів-ядерників, підтримці передових досліджень та розвитку ядерної науки в усьому світі.
«Новий дослідницький центр в Університетському парку штату Пенсильванія ще більше зміцнить позиції Пенсильванії як одного з провідних світових центрів ядерних інновацій», - сказав Джон Болл, президент eVinci Technologies компанії Westinghouse. - Ми з нетерпінням чекаємо можливості надати нашу передову технологію eVinci для програми FRONTIER, щоб знайти нові способи використання ядерної енергії, надаючи студентам і дослідникам безпрецедентні можливості».
Своєю чергою компанія Holtec International повідомила днями про плани відродити закриту атомну електростанцію Palisades у південно-західному Мічигані. У партнерстві з Hyundai Engineering and Construction компанія має намір не тільки знову запустити оригінальний реактор, а й побудувати два малих модульних реактори потужністю 300 мегават кожен. Проєкт спрямований на зниження капітальних витрат і термінів будівництва, що дасть змогу зробити атомну енергію доступнішою. Відновлення станції має завершитися до середини літа, після чого компанія розраховує отримати остаточне схвалення NRC.
АЕС Palisades, яку було введено в експлуатацію 1971 року, було закрито 2022 року через конкуренцію з дешевим природним газом. З відновленням роботи станції та додаванням нових реакторів потужність об'єкта майже подвоїться. Однак проєкт стикається зі спротивом з боку місцевих жителів, стурбованих безпекою станції. Незважаючи на це Міністерство енергетики США надало компанії кредит у розмірі 1,5 мільярда доларів, а влада Мічигану виділила 300 мільйонів доларів на розвиток проєкту.