Завершився конкурс наукових досліджень. Чим займатимуться інститути НАНУ для розвитку атомної галузі?
13.01.2025
Торік Президія НАНУ провела конкурс наукових і науково-технічних (експериментальних) робіт за напрямом використання бюджетних коштів «Підтримка пріоритетних для держави наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок». Конкурсний відбір наукових і науково-технічних робіт здійснювався з урахуванням спрямованості роботи на вирішення безпосередніх проблем національної безпеки України, її відновлення у повоєнний час.
За результатом конкурсу затверджено 90 проєктів (у тому числі 9 комплексних), які виконуватимуться протягом наступних двох років 75-ма установами Академії.
Так, серед переможців визначено Інститут ядерних досліджень із проєктом «Мобільний сцинтиляційний спектрометр для радіаційного моніторингу з БПЛА»; Інститут енергетичних машин і систем ім. А.М. Підгорного із проєктом «Розробка високоефективної й конкурентоспроможної паротурбінної установки для перспективних енергоблоків АЕС України з ядерними реакторами AP1000»; Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» із проєктом «Фізико-матеріалознавчі дослідження та розробки зі створення нейтронопоглинаючих елементів із застосуванням металевого гафнію та його сполук»; Центр інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики із проєктом «Розроблення високоефективної технології пошуку ділянок з промисловими концентраціями водню в підземних покладах на території України».