Висунуто підозри росатомівцям, які грабували ЧАЕС та продовжують знищувати ЗАЕС

26.04.2024

 Слідчі Нацполіції України оголосили про підозру заступнику генерального директора Росатома Миколі Мулюкіну, який під час окупації Чорнобиля керував розграбуванням ЧАЕС.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
«Слідчі Національної поліції України оголосили підозру заступнику гендиректора Росатома – російському генерал-майору поліції Мулюкіну Миколі Миколайовичу, 1958 р.н. Він під час окупації Чорнобиля керував пограбуванням атомної електростанції. Це перша підозра посадовій особі РФ такого рангу», - заявив Клименко.
За його словами, Мулюкін особисто перебував на ЧАЕС під час окупації.
«Його «фахівці» не знали, що робити зі станцією під час виведення з експлуатації. Тому просто розграбували майно. Військові РФ виконували накази «росатомівців» на ЧАЕС, утримуючи в заручниках працівників станції та нацгвардійців, які її захищали», - зазначив міністр.
Міністр також повідомив, що за результатами роботи слідчих та співробітників кримінального аналізу НПУ ідентифіковано понад 100 росіян, які брали участь у захопленні та пограбуванні ЧАЕС.
Як повідомляє інформагентство «Укрінформ», у Нацполіції уточнили, що Мулюкіну оголосили про підозру за порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), санкція якої передбачає до дванадцяти років позбавлення волі.
За даними слідства, працівники «Росатома» вивезли з Чорнобильської АЕС унікальну радіологічну лабораторію, джерела іонізувального випромінювання, майже 700 компʼютерів, 344 службові автомобілі і навіть радіаційні дозиметри. Загальна сума завданих станції збитків становить майже 1 млрд гривень.
Серед ідентифікованих воєнних злочинців – працівники «Росатома», російські журналісти та військовослужбовці, зокрема чотири генерали та три полковники збройних сил рф.
На початку тижня було висунуто підозри також окупантам ЗАЕС Едуарду Атакіщєву,  колишньому громадянину України, ексспівробітнику ЗАЕС, який працював на Курській АЕС, та Андрію Горбунову, колишньому головному інженеру Ростовської АЕС.
Едуард Атакіщев та Андрій Горбунов разом з російськими військовими брали участь в окупації Запорізької АЕС в березні 2022 року, а зараз працюють в окупаційному керівництві ЗАЕС.

АЕС