ВЛ-750, що живить ЗАЕС, знов пошкоджена. Експерти МАГАТЕ нарешті почули виходи з російських РСЗВ неподалік майданчику станції

27.11.2023
Фото: Енергоатом
Запорізька АЕС у неділю, 26 листопада, втратила з'єднання з основною лінією електропередачі 750 кВ й використала резервне електропостачання для охолодження реактора. Про це заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі у черговому повідомленні, опублікованому на сайті агентства. «ЗАЕС сьогодні втратила зв'язок з основною лінією електропередачі, що змусило її використовувати резервне електропостачання для охолодження реактора», - йдеться у заяві Ґроссі.
Як повідомляють сьогодні місцеві телеграм-канали, лінію вже відремонтовано.
За даними МАГАТЕ, на ЗАЕС повідомили, що коротке замикання, яке сталося приблизно за 100 км на північ від станції, призвело до обриву зв'язку з лінією електропередачі близько 10:30 за місцевим часом.
Станція продовжує одержувати зовнішнє електроживлення від єдиної резервної лінії електропередачі 330 кВ. На ЗАЕС також заявили, що ведуть ремонтні роботи щодо відновлення основної лінії.
«Сьогоднішні події знову наочно демонструють непросту ситуацію з ядерною безпекою на ЗАЕС. Найбільша в Європі атомна електростанція, розташована на лінії фронту, продовжує стикатися з багатьма потенційними загрозами в результаті цієї трагічної війни. Я, як і раніше, глибоко стурбований ядерною та фізичною безпекою станції», — вказав глава МАГАТЕ.
У заяві також зазначається, що сьогодні експерти МАГАТЕ, присутні на ЗАЕС, почули кілька ракет, які ймовірно були випущені поблизу станції. Команда МАГАТЕ не помітила снаряди через хмари, але характерний звук вказував на те, що вони були випущені з реактивної системи залпового вогню неподалік майданчику ЗАЕС.
«Очевидний ракетний обстріл поблизу станції викликає особливе занепокоєння», – додав Ґроссі.
Зазначається, що під час війни ЗАЕС неодноразово втрачала зовнішнє джерело живлення, включаючи сім випадків повної втрати електроенергії за межами майданчика.

Раніше Ґроссі повідомив, що енергоблок №5 ЗАЕС виведено у холодний зупин через протікання борованої води у другому контурі, але розслідувати причини окупаційне керівництво станції не має наміру. 

АЕС