Євгена Крамаренка звільнили з посади голови ДАЗВ. Чекаємо на повернення Валерія Сейди гендиректором ЧАЕС

29.08.2023
Розпорядженням Уряду Євгена Крамаренко звільнено з посади голови Державного агентства України з управління зоною відчуження. Таке рішення ухвалив на сьогоднішньому засіданні Кабінет міністрів України.
Нагадаємо, розпорядженням КМУ від 30 червня 2023 р. № 587-р стосовно Євгена Крамаренка було порушено дисциплінарне провадження. 7 червня Держатомрегулювання звернулося до ДАЗВ та Мінекології стосовно призначення згідно з наказом ДАЗВ від 2 червня в.о. гендиректора ЧАЕС Сергія Мартинова, який всупереч посадовій інструкції гендиректора не має ліцензії ДІЯРУ на право здійснення організаційно-розпорядчих функцій, пов'язаних із забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки. Держатомрегулювання попередило, що у разі виконання таких функцій без відповідної ліцензії воно матиме підстави для призупинення дії Ліцензій на право провадження діяльності СВЯП-1 та СВЯП-2.
А 22 червня депутат Славутицької міської ради Дмитро Стельмах звернувся з відкритим листом до РНБО та Мінекології, з якого випливає, що Сергій Мартинов призначив своїм помічником свого попередника та колишнього очільника ДАЗВ Сергія Калашника, який "має досить сумнівну репутацію, "багатий" шлейф корупційних скандалів" та був обвинувачений за статтею 265 Кримінального кодексу "Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами", оскільки "примудрився продати вентиляційну трубу четвертого енергоблока ЧАЕС".

Крамаренко очолював ДАЗВ з 29 грудня 2021 року, працював в Агентстві – з січня 2016 року на посадах головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції, а також начальника відділу архітектури, капітального будівництва, управління майном, роботи над інвестиційними проектами та земельних відносин. Як повідомляв InfoAtom, на той момент його дружина була бенефіціаром ТОВ «ХАСТА ГРУП ЛТД» зі статутним фондом у 100 грн, яке спеціалізується на туристичних послугах, у тому числі – у Зону відчуження. 

Зняття з експлуатації