Дмитро Кулеба зустрівся із гендиректором МАГАТЕ. А МЗС зробило заяву щодо Кірієнка на ЗАЕС

29.12.2022
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Маріано Ґроссі. Це сталося 29 листопада під час візиту українського політика до Бухареста (Румунія).
"Я розпочав свій візит до Бухареста із зустрічі з генсеком МАГАТЕ. Ми обговорили ситуацію на Запорізькій АЕС, у тому числі безпеку українського персоналу", - написав Дмитро Кулеба у Twitter.
Глава МЗС України повідомив, що ще раз озвучив позицію, що росія має вийти із ЗАЕС, щоб відновити ядерну безпеку.
Крім того у Міністерстві закордонних справ України відреагували на незаконний візит кремлівського чиновника Сергія Кирієнка на окуповану російськими військами Запорізьку атомну електростанцію. У МЗС наголосили, що держава-агресор росія вкотре грубо порушила міжнародне право та українське законодавство.
Крім того, Москва показала, що повністю ігнорує вимоги трьох резолюцій Ради керуючих МАГАТЕ. Як нагадали у пресслужбі МЗС, ці резолюції вимагають від рф негайно вивести свої війська та інший персонал із ЗАЕС.
Міністерство закордонних справ закликало МАГАТЕ та гендиректора установи протидіяти злочинам росії стосовно ядерних об’єктів України та цинічному нехтуванню чинних норм ядерної безпеки і захищеності.
"Очікуємо на послідовну та безкомпромісну позицію всіх членів світової спільноти у забезпеченні обов’язковості політичних, економічних та правових наслідків для держави-терориста за всі її злочини та протиправні дії", – зазначається у заяві.

Раніше фейковий "член адміністрації" окупантів у тимчасово захопленій частині Запорізької області Володимир Рогов заявив, що Кирієнко приїхав на українську ЗАЕС "перевіряти безпеку та умови роботи" співробітників держкомпанії країни-агресора Росатом. 

АЕС