«Енергоатом» збільшить надбавку для проукраїнського персоналу ЗАЕС. Тим часом окупанти переводять Енергодар на розрахунки в рублях

28.12.2022
З 1 січня 2023 року НАЕК "Енергоатом" збільшить надбавку до посадового окладу персоналу Запорізької АЕС, який має "проукраїнську позицію" за роботу у нелюдських умовах окупації.
"Вже з 1 січня 2023 р. розмір цієї надбавки збільшиться до 50%. Гроші ж український персонал ЗАЕС отримає відразу після деокупації станції та звільнення її від рашистів", - повідомила компанія у телеграм-каналі.
Спочатку "Енергоатом" запровадив надбавку у розмірі 20% посадового окладу, яка нараховується за роботу у складних умовах окупації для персоналу Запорізької АЕС у квітні 2022 року.
Загалом, як заявив президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, компанія гарантує виплату всіх фінансових зобов'язань персоналу ЗАЕС, який має проукраїнську позицію. Йдеться про заробітну плату, надбавки за роботу у важких умовах окупації, винагороди за підсумками року та премії до Дня Енергетика.
"Патріоти отримають усі ці виплати в повному обсязі, навіть якщо будуть перебувати у вимушеному простої через недопущення їх рашистами до робочих місць", – зазначив Котін.
Крім того, профспілка НАЕК "Енергоатом" взяла на себе фінансову підтримку евакуйованих членів сімей працівників "Енергоатому", які залишилися на робочих місцях, та евакуйованого персоналу. На сьогодні всім їм сумарно вже виплатили понад 74 млн грн, повідомила компанія.
"Водночас працівницям з дітьми до семи років з вересня до листопада поточного року було встановлено доплату у розмірі мінімальної зарплати. Загальний обсяг цієї допомоги склав понад 16 млн грн", - додав "Енергоатом".
За інформацією голови первинної профспілкової організації "Енергоатом" Олексія Лича, компанією наразі опрацьовано алгоритми компенсацій можливих фінансових втрат проукраїнського персоналу ЗАЕС у разі недопущення окупантами на робочі місця.
Як повідомляла компанія раніше, 26 грудня в "Енергоатомі" було затверджено колективний договір на 2023-2024 роки.
Тим часом, з 1 січня 2023 року окупанти збираються перевести Енергодар на розрахунки виключно у російських карбованцях. Тож як виживати персоналу ЗАЕС наразі незрозуміло. Більш того, "Енергоатом" не повідомляє, як саме визначатиме хто з працівників ЗАЕС має "проукраїнську позицію".

Компанія також зазначила, що всі її працівники у першому кварталі 2023 року отримають відкладену премію до Дня енергетика за 2022 рік і у першому-другому кварталах буде виплачена премія за підсумками роботи у 2022 році (так звана тринадцята зарплата). 

АЕС