Словацька VUEZ виготовить та поставить для РАЕС обладнання додаткової лінії скидання тиску з першого контуру

23.12.2022
Словацька VUEZ, a.s. до квітня 2024 року поставить обладнання додаткової лінії скидання тиску з першого контуру для енергоблоків №1,2 Рівненської АЕС.
Про це йдеться у підписаному вчора контракті з НАЕК "Енергоатом" на суму 4,230 млн євро.
Слід зазначити, що зниження тиску першого контуру при важких аваріях здійснюється шляхом скидання тиску через ІЗП КТ. На всіх енергоблоках АЕС ще до 2013 року виконана заміна ІЗП КТ на запобіжні клапани, що кваліфіковані на роботу в режимі Feed&Bleed. Це передбачено керівництвами з управління важкими аваріями. Підтвердження працездатності обладнання для зниження тиску в першому контурі здійснюється в складі робіт із кваліфікації обладнання, задіяного при управлінні важкими аваріями.
Крім цього на деяких енергоблоках АЕС України була впроваджена низка модернізацій, спрямованих на оптимізацію управління аварійними процесами з втратою теплоносія першого контуру. Зокрема, встановлення на напорі насосів САОЗ ВТ регулюючого клапана для забезпечення управління витратами на перший контур.

У квітні 2019 року VUEZ, a.s., в рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, укладала контракт з НАЕК "Енергоатом" на поставку систем зовнішнього охолодження корпусу реактора: за 3,81 млн євро – для енергоблоку №1 РАЕС та за 4,29 млн євро – для енергоблоку №2 РАЕС. 

Компанії