Ключові новини за останні дні: Умань без світла – на ПАЕС не працюють 2 енергоблоки, Кулеба зустрівся із Ґроссі в Бухаресті, ДІЯРУ прозвітувала про місію МАГАТЕ на ЧАЕС

29.11.2022
Мер Умані не витримала. На Південноукраїнській АЕС не працюють 2 енергоблоки, тому у місті Умань критична ситуація із подачею електроенергії, - повідомила мер Умані Ірина Плетньова у Facebook. За її словами, енергетики працюють 24 на 7. За інформацією InfoAtom, покращення ситуації очікується на початку наступного тижня.
 Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів сьогодні переговори з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Маріанно Ґроссі у Бухаресті.  
Вчора радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк повідомив, що окупанти обов'язково залишать ЗАЕС. "Вони збиралися ультимативно вимагати від МАГАТЕ визнати цей об'єкт юридично об'єктом "Росатома", завести туди російську команду, яка б займалася там виробничим процесом. Після цього за умовчанням це б так і працювало", – сказав Подоляк. Він підкреслив проукраїнську позицію МАГАТЕ, згідно з якою "на території ЗАЕС не може бути жодного "Росатома"; виробничим процесом там не зможе займатися не українська команда, а військові мають покинути цю місцевість, зокрема російські РСЗВ та міномети. Демілітаризована зона навколо станції має сягати 10-15 км".
Крім того, сьогодні Держатомрегулювання повідомила про чергову місію МАГАТЕ на ДCП "ЧАЕС" та ЦППРВ, яка відбулася минулого тижня (деталі від ЧАЕС – в останньому дайджесті InfoAtom за минулий тиждень). ДІЯРУ додає, що інспектори МАГАТЕ стали безпосередніми свідками знеструмлення промислового майданчика ЧАЕС та переведення об’єктів на аварійну систему електроживлення від дизель-генераторів, адже місія в зоні відчуження припала на останню ракетну атаку 23 листопада 2022 року.
Це була вже третя місія МАГАТЕ на ЧАЕС, під час якої досліджуються та обговорюються безпекові питання ЧАЕС, зокрема фізичний захист, ядерна безпека та радіаційний контроль. Паралельно з місією на ЧАЕС в рамках Угоди між Україною та МАГАТЕ про гарантії працювала технічна інспекція МАГАТЕ. За інформацією ДІЯРУ, зауважень з боку інспекторів немає.

Група компаній ЮТЕМ повідомила про підписання договору з ХАЕС про виготовлення та постачання деталей трубопроводів стальних безшовних приварних для атомних і теплових електростанцій. Замовлені відводи С 90° 57х3, які використовуватимуться під час виконання ремонту трубопроводів системи технічного водопостачання відповідальних споживачів групи «А» (система VF). 

Компанії