Україна проведе міжнародну конференцію з відновлення ядерної та радіаційної безпеки Запорізької АЕС у січні у Варшаві – «Енергоатом»

16.11.2022
Фото: НАЕК «Енергоатом»

 Міжнародна конференція «Запорізька АЕС: План відновлення ядерної та радіаційної безпеки / Zaporizhzhya NPP: Nuclear Safety Recovery Plan» відбудеться 17 січня 2023 року в м. Варшава. Її організаторами є Міністерство закордонних справ, Міненерго, ДІЯРУ, НАЕК «Енергоатом» та ЗАЕС.

Як повідомив сьогодні «Енергоатом», головною метою конференції є обговорення проблем, ризиків та безпрецедентних викликів для глобальної безпеки через ситуацію на Запорізькій АЕС, що склалася внаслідок:
  • силового захоплення російськими військовими найбільшої в Європі атомної електростанції та тисяч тонн ядерного матеріалу, що там знаходиться;
  • використання цього фактору як інструмента залякування та ядерного шантажу України і всього світу;
  • порушення всіх чинних міжнародних норм і правил забезпечення ядерної та радіаційної безпеки під час захоплення і подальшого функціонування ЗАЕС як російської військової бази та об’єкта військових дій зі значною кількістю солдатів, озброєння, техніки і боєприпасів.

Під час конференції також розглядатимуться пропозиції щодо вдосконалення міжнародних механізмів захисту цивільних атомних об’єктів, посилення ролі, впливу та заходів реагування світового співтовариства і міжнародних організацій у випадках силового захоплення таких об’єктів та порушення ядерної та радіаційної безпеки і контролю за радіаційними матеріалами.

Очікується, що під час конференції буде розглянуто, а за її підсумками – ухвалено План відновлення ядерної та радіаційної безпеки на Запорізькій АЕС, який дозволить повернути станцію до нормальної безпечної роботи відповідно до міжнародних норм і правил.

Компанії