«Енергоатом» проаналізує вплив можливого підриву дамби Каховської ГЕС на безпеку роботи ЗАЕС та розробить компенсаційні заходи. Термін – 9 листопада

07.11.2022

 Державна інспекція ядерного регулювання доручила НАЕК "Енергоатом" терміново виконати аналіз безпеки експлуатації енергоблоків Запорізької атомної станції в разі відсутності зовнішнього підживлення ставка-охолоджувача через падіння рівня в Каховському водосховищі нижче позначок забору води.

Про це повідомило інформагентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на джерело у Держатомрегулювання.
"Такий документ потрібен для ухвалення інспекцією рішень щодо експлуатації ЗАЕС у зв'язку з інформацією про мінування Каховської ГЕС і загрозою імовірного підриву дамби", - пояснило джерело. "Енергоатом" має здійснити аналіз і надати інформацію не пізніше ніж 9 листопада.
Сьогодні "Енергоатом" підтвердив цю інформацію. "Враховуючи інформацію про мінування дамби Каховського водосховища, шлюзів і опор Каховської ГЕС та, відповідно, високу загрозу підриву цих споруд, ДП "НАЕК "Енергоатом" на вимогу Держатомрегулювання терміново аналізує вплив наслідків, які такий підрив матиме на безпеку експлуатації Запорізької атомної електростанції", - йдеться у повідомленні компанії.
"Енергоатом" зазначає, що руйнування зазначених об’єктів може призвести до незворотного падіння рівня води в Каховському водосховищі, з якого подається охолоджувальна вода для ЗАЕС.
Підтверджується також, що результати аналізу, а також перелік першочергових компенсувальних заходів задля забезпечення безпеки експлуатації енергоблоків ЗАЕС у режимі втрати підживлення охолоджувальної води з Каховського водосховища будуть направлені до ДІЯРУ не пізніше 9 листопада 2022 року.

АЕС