Курська АЕС може використовуватися під іранські БПЛА. Том Купер про потенції росіян в Енергодарі

04.11.2022
російські військові використовують територію Курської АЕС та пов’язаних з нею підприємств для зберігання та обслуговування балістичних ракет. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
"Впродовж останніх декількох тижнів до підземних ангарів підприємства "КурскАтомЭнергоРемонт" в районі селища Іваніно Курської області представники ЗС рф завозили ракети до комплексів С-300. Також наприкінці жовтня помічено прибуття до цих ангарів декількох цивільних вантажівок на іранських автомобільних номерах з невідомим вантажем», – зазначається у повідомленні.
У ГУР вважають, що ці території війська рф використовують у військових цілях "для прихованого розміщення та обслуговування боєприпасів до ракетного озброєння та іранських БПЛА".
"Не виключається наявність у вказаних підземних сховищах іранських балістичних ракет", – додають у розвідці.
ГУР підкреслює, що Наведена інформація має стати предметом ретельної перевірки з боку представників відповідних міжнародних організацій. В першу чергу – МАГАТЕ.

Тим часом у своєму останньому звіті відомий аналітик та дослідник українсько-російської війни Том Купер з притаманним йому сарказмом пише стосовно подій в Енергодарі: "Ви що, вважаєте, що російська зовнішня політика не має жодного сенсу? Дурні ви... Тож тим часом москва охоче звинувачує Київ у підготовці чи то теракту з використанням брудних бомб, чи то якогось великого інциденту на ЗАЕС. І це не тому, що українцям дуже хочеться отруїти півкраїни радіоактивністю. Не тому, що інфраструктура АЕС за останні 20 з гаком років настільки модифікувалася, що росіяни вже не можуть підключити її до власної електромережі. Ні, ні. Тож росіяни обстріляли електропостачання АЕС, відрізавши його. Охолодження п'яти реакторів тепер залежить від дизельних генераторів: палива для них вистачить на 14 днів роботи..." 

Компанії