Рівненська АЕС першою впровадить систему EMPATH від Framatome

25.10.2022

 Спеціалісти служби налагоджування та випробувань устаткування Рівненської АЕС взяли участь у онлайн-навчанні та у приймальних випробуваннях системи EMPATH компанії Framatome.

Як зазначає пресслужба РАЕС, на атомній електростанції експлуатується обладнання та технологічні системи з використанням кількох тисяч електричних двигунів, стан яких впливає на працездатність цих систем. При тривалій експлуатації електродвигунів їхні технічні характеристики можуть змінюватися та розвиватися приховані дефекти, що може призупинити роботу обладнання та привести до позапланового ремонту. Система діагностики EMPATH, що сертифікована відповідно до директив ЄС, є ефективним інструментом для контролю за силовими ланцюгами живлення, загальним станом електродвигуна, його навантаженням і продуктивністю. Програмне забезпечення системи надає унікальні алгоритми, які завчасно виявляють ранні стадії розвитку дефектів елементів електродвигуна на основі сигнатурного аналізу сигналів струму та напруги.
Як повідомляється, під час онлайн-зустрічі з представниками Framatome українські фахівці ознайомилися з етапами розвитку та перевагами цієї системи, додатковим обладнанням, яке виконує аналіз і збір даних, а також з порівнянням характеристик з іншими діагностичними технологіями. В рамках приймальних випробувань була продемонстрована робота системи EMPATH на стенді випробувань з виконанням всіх етапів: під’єднання датчиків до ланцюгів живлення, збір та аналіз даних, видача висновку з виявленими дефектами електродвигуна та рекомендаціями щодо їх усунення.
«Уже наступного місяця, вперше серед українських АЕС, система EMPATH буде впроваджена на Рівненській АЕС. ЇЇ використання в першу чергу планується для діагностики електродвигунів, які переведені на ремонт за технічним станом. Рання діагностика допоможе заздалегідь виявити потенційні дефекти двигуна та забезпечити його своєчасне технічне обслуговування, запобігти серйозним пошкодженням або підтвердити довготривалу безпечну роботу», – зазначив Олександр Сиротчук, провідний інженер служби налагоджування та випробувань устаткування РАЕС.
Систему впроваджують у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги України та уряду Норвегії в галузі підвищення рівня безпеки українських АЕС. 

АЕС