ДНТЦ ЯРБ повідомив, що роботу над СОУ НАЕК 100:2021 ще не завершено. Але щодо сейсмостійкості зауважень до проєкту "Енергоатома" немає

14.10.2022
Фото: з сайту ЮТЕМ-Груп
Триває робота над СОУ НАЕК 100:2021 "Інженерна, наукова і технічна підтримка. Інформаційні та керуючі системи, важливі для безпеки атомних станцій. Загальні технічні вимоги". Зауважень до пункту щодо сейсмостійкості не виявлено. Про це повідомила прес-служба Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки із посиланням на співробітника лабораторії аналізу кваліфікації обладнання ДНТЦ ЯРБ Тараса Підгаєцького, котрий доповідав на навчальному вебінарі для співробітників підприємства.
На сьогодні виробники обладнання для АЕС мають враховувати кваліфікаційні вимоги із сейсмостійкості з урахуванням сейсмічних характеристик майданчика АЕС. Наразі розробники обладнання інформаційних і керуючих систем та електротехнічного обладнання у переважній більшості випадків при встановлені сейсмічних кваліфікаційних характеристик керуються документом СОУ НАЕК 100:2016. Водночас за участі ДНТЦ ЯРБ доопрацьовується новий документ СОУ НАЕК 100:2021. "Рішення про необхідність перегляду СОУ НАЕК 100:2016 було прийняте через появу нових НПА за напрямом", – зазначає Тарас Підгаєцький. "Зауважень до пункту щодо сейсмостійкості в проєкті СОУ НАЕК 100:2021 не виявлено", – додає він.
За повідомленням ДНТЦ ЯРБ, при перегляді СОУ НАЕК 100:2016 фахівці ДНТЦ ЯРБ провели аналіз усіх актуальних, погоджених Держатомрегулюванням, поверхових спектрів відгуку для всіх енергоблоків АЕС України. В результаті – визначили узагальнений спектр відгуку.
"Новий СОУ НАЕК 100:2021 дозволить спростити для розробників обладнання процес встановлення коректних сейсмічних кваліфікаційних характеристик та вдосконалити процес підтвердження сейсмостійкості. Сподіваюсь, вже скоро документ буде затверджений й фахівці за напрямом зможуть використовувати його у щоденній діяльності", - зазначає експерт ДНТЦ ЯРБ.

Перегляд СОУ НАЕК 100:2016 "Інженерна, наукова і технічна підтримка. Інформаційні та керуючі системи, важливі для безпеки атомних станцій. Загальні технічні вимоги" НАЕК "Енергоатом" замовив ще наприкінці 2020 року за 490 тис. грн через систему Prozorro. Після відтермінувань  через великий обсяг змін, що містить нова редакція документу, строк дії за договором мав бути до 7 квітня 2022 року. 

Компанії