ДНТЦ ЯРБ розповів про оцінку відповідності та діяльність центру "Кваліа-Тест"

03.10.2022
Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки продовжує практику вебінарів для працівників підприємства. Як повідомив ДНТЦ ЯРБ на своєму сайті, минулого тижня близько 60 фахівців ДНТЦ ЯРБ слухали лекцію "Оцінка відповідності. Підходи та вимоги застосовані до продукції та систем управління у сфері використання ядерної енергії" фахівця відділу систем управління та ядерної захищеності Ігоря Яцевського. Було розглянуто європейські підходи до оцінки відповідності продукції, законодавчі аспекти, технічні регламенти. Обговорено також добровільну сертифікацію та діяльність Центру оцінки відповідності "Кваліа-Тест", який створив ДНТЦ ЯРБ у 2019 році.
Як повідомив ДНТЦ ЯРБ, за період функціонування ЦОВ "Кваліа-Тест" виконано оцінку відповідності вимогам Технічного регламенту закритих ДІВ; оцінку відповідності вимогам Технічного регламенту щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів; сертифікацію продукції: вентильованих бетонних контейнерів ЦУА-159-3058 для Сухого сховища ВЯП виробництва Запорізької АЕС, 9 видів продукції ВП "Атоменергомаш"; сертифікацію систем управління якістю: система ВП "Атоменергомаш" щодо виготовлення комплектуючих (головки, хвостовики) для ТВЗ; оцінку відповідності у формі нагляду за виготовленням: оцінено 15 партій кінцевих виробів для ТВЗ (633 комплекти) виробництва ВП "Атоменергомаш".
Головним пріоритетом діяльності ЦОВ "Кваліа-Тест" є забезпечення відповідності продукції вимогам, що діють у сфері використання ядерної енергії.
ЦОВ "Кваліа-Тест" ДНТЦ ЯРБ має акредитацію Національного агентства з акредитації України на відповідність вимогам стандарту ДСТУ ISO/ІЕС 17065:2014 "Оцінка відповідності. Вимоги органів з сертифікації продукції, процесів" (атестат про акредитацію від 30.09.2020 № 1О374); призначення Міністерства економіки України органом з оцінки відповідності для виконання як третьою стороною певних завдань з оцінки відповідності, визначених у "Технічному регламенті закритих джерел іонізуючого випромінювання" та "Технічному регламенті щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів". Також ЦОВ "Кваліа-Тест" пройшов оцінку постачальника НАЕК "Енергоатом".
Читайте також:

    

Компанії