Науковці, енергетики та компанії-виробники обговорять стан та перспективи атомної енергетики на міжнародній конференції

29.09.2022
Завтра, 30 вересня 2022 року, в Інституті газу НАН України у Києві відбудеться ІV Міжнародна конференція "Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику".
Організатори Конференції: Рада молодих вчених при Відділенні фізико-технічних проблем енергетики НАН України та громадська організація "Українське ядерне товариство". Співорганізаторами заходу цьогоріч виступили Ради молодих вчених Інститутів газу, проблем безпеки АЕС, електродинаміки НАН України, ДП "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки", а також Рада молодих вчених при Відділенні ядерної фізики та енергетики НАН України,
Як повідомляє УкрЯТ, захід відбудеться за сприяння компаній СНВО "Імпульс", "Енергобезпека Груп" (Energy Safety Group) та "Сістем Графіт Компані".
В рамках конференції відбудеться презентація напрацювань науковців з України, Канади, Франції, Великої Британії, Литви та з Королівства Марокко у сферах розвитку нових реакторних технологій та будівництва АЕС, розробок у сфері підвищення безпеки та фізичного захисту АЕС, зокрема в умовах військової агресії рф, а також обговорення інноваційних ядерних технологій та перспектив їх впровадження.
Участь у конференції візьмуть представники Інституту ядерних досліджень, Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут", Інституту технічної теплофізики та Інституту електродинаміки НАНУ, ДНТЦ ЯРБ та інші.
Зокрема, генеральний директор ННЦ "ХФТІ", академік Микола Шульга представить доповідь  "Наслідки російського вторгнення в Україну". Представник ДНТЦ ЯРБ Віктор Шендерович виступить на тему "Питання підвищення готовності АЕС в умовах воєнних дій". Олександр Трофименко з СНВО "Імпульс" представить ImCore - перший український розрахунковий комплекс для СВРК АЕС.
Досвідом впровадження систем ремонту палива компанії Westinghouse на АЕС України та обстеження опроміненого ядерного паливаза допомогою стенду інспекції і ремонту палива поділиться старший науковий співробітник НТК "Ядерний паливний цикл" ННЦ "ХФТІ" Валерій Зуйок.

Молодший науковий співробітник ДНТЦ ЯРБ Тарас Підгаєцький розповість про особливості проведення кваліфікації обладнання енергоблоків АЕС України на "жорсткі" умови навколишнього середовища під час важких аварій. 

Компанії