"Енергоатом" збирає матеріали за проєктом Чигиринської АЕС (оновлено)

19.09.2022

"Енергоатом" почав передпроєктні роботи на Чигиринській АЕС. Аналітичну добірку матеріалів будівництва Чигиринської АЕС, що знаходяться в архіві АТ ХНДПКІ "Енергопроект" замовив відокремлений підрозділ "Атомпроєктінжиніринг" за 132 тисячі грн. На аукціон, який відбувся сьогодні о 9 ранку, прийшов тільки харківський "Енергопроект".

Строк виконання робіт – 1 місяць з дати укладання договору. Документи, що потребує "Енергоатом" – це матеріали вишукувань та проєкту будівництва Чигиринської АЕС.

Нагадаємо,  торік, презентуючи наміри "Енергоатома" збудувати 14 енергоблоків до 2040 року, президент компанії Петро Котін заявив, що у місті Орбіта Черкаської області на місті планованої за радянських часів Чигиринської АЕС може бути зведений за проєктом "Український енергоблок", де обладнання, в тому числі реакторного острову, буде вітчизняного виробництва. За його словами, на цей проєкт компанія відводить собі 10 років.

Водночас, як стало відомо InfoAtom, розробкою проєкту Чигиринської АЕС займався Київський інститут "Енергопроект". Він також у 2019 році виграв тендер на послугу "Актуалізація Кадастру та обґрунтовуючих матеріалів до Кадастру майданчиків під будівництво енергоблоків нових атомних електростанцій" за 16,8 млн грн.

Нагадаємо також, що КМУ досі не затвердив розпорядження про будівництво АР-1000 на Хмельницькій АЕС. 

Нове будівництво