Місія МАГАТЕ прибула на ЗАЕС. Деталі

01.09.2022
Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії під конвоєм російських військ прибули на Запорізьку атомну електростанцію, яка з 4 березня окупована російськими загарбниками.
Як передало Reuters близько півгодини тому, кореспондент агентства повідомив, що бачив, як команда МАГАТЕ прибула на АЕС великою колоною автомобілів з великою присутністю російських військових поблизу. Українське джерело, яке знає ситуацію, повідомило Reuters, що місія "може виявитися коротшою, ніж планувалося".
Місія МАГАТЕ затрималася на контрольованій Україною стороні лінії фронту приблизно на три години по дорозі на Запорізьку атомну електростанцію через обстріли окупованої території, які ведуть російські війська.
"Енергоатом" у своєму Telegram-каналі також підтвердив приїзд місії на ЗАЕС.
Раніше Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що окупанти готували евакуацію співробітників "Росатома" із ЗАЕС у Мелітополь. "Щоб уникнути паніки серед працівників станції підготовка проводиться приховано. Евакуація проходитиме у супроводі підрозділів "Росгвардії", які о 7:00 колоною вирушили з Мелітополя в напрямку Енергодару", – кажуть розвідники.
Зазначається, що зі слів співробітників "Росатому" стало відомо, що в разі прибуття на ЗАЕС місії МАГАТЕ, частину персоналу не буде допущено на територію станції.

Крім того, ГУР Міноборони підкреслив, що на ЗАЕС вже склалась критична ситуація через те, що окупанти не допускають на територію частину співробітників. Зокрема, персонал, що відповідає за пожежну безпеку. 

АЕС