ГУР Міноборони попередив, що окупанти прибрали із ЗАЕС "неблагонадійну" для них частину персоналу і звернувся до міжнародної спільноти

31.08.2022

 Головне управління розвідки міністерства оборони України повідомляє, що співробітники Запорізької АЕС зазнають нищівних репресій. "Частина працівників, яких окупанти вважають недостатньо "благонадійними" зникли. Їхня доля та поточне місцезнаходження невідомі. Частина співробітників, які з різних причин погодились на співпрацю з окупантами та спеціально підготовлена "масовка" мають створити у членів Місії враження повної підтримки місцевими мешканцями дій окупантів", - попереджає ГУР. За його інформацією, наразі з ними працюють російські технологи для відпрацювання сценарію та створення необхідної для кремля "картинки".

Відтак, ГУР МО закликає світову спільноту, всі авторитетні міжнародні організації та уряди сприяти ефективній та об’єктивній роботі Місії МАГАТЕ на ЗАЕС. "В ході її роботи мають бути з’ясовані всі обставини, що призвели до виникнення небезпечної ситуації, яка здатна призвести до аварії на найбільшому в Європі ядерному об’єкті. Місія МАГАТЕ на станції має завершитися створенням постійного представництва організації на ЗАЕС", - йдеться в заяві ГУР.
Наголошується, що територія Запорізької АЕС "повинна бути негайно демілітаризована. Після чого буде створено 10-кілометрову зону безпеки та захищений транспортний коридор, яким до ЗАЕС доставлятимуться необхідне обладнання та спеціалісти".
По прибуттю у Запоріжжя очільник Місії МАГАТЕ, гендиректор Агентства Рафаель Маріанно Ґроссі заявив ЗМІ, що вважає за потрібне організацію постійно діючої місії МАГАТЕ на ЗАЕС і буде добиватися цього.

АЕС