ЧАЕС передала на захоронення першу за час деокупації партію РАВ

25.08.2022
Фото: ДАЗВ
21 серпня Чорнобильська АЕС передала на захоронення першу партію радіоактивних відходів після деокупації промислового майданчика.
Про це вчора повідомила ЧАЕС на своєму офіційному сайті.
Перед тим, як відновити повноцінну роботу інфраструктури з переробки РАВ, було проведено ряд заходів, щоб пересвідчитися у безпечній та коректній роботі устаткування та систем, задіяних у технологічному процесі переробки РАВ, - зазначив заступник начальника цеху переробки радіоактивних відходів Ілля Шумков.
"Ми провели перевірку функціонального стану всього обладнання, задіяного у технологічному процесі як формування упаковки РАВ, так і підготовки до відправлення та відправлення упаковок РАВ на захоронення. Для відновлення практичних навичок увесь наш персонал, що бере участь у переробці відходів, пройшов курс тренувань. Тренування з останньою зміною успішно завершилися 14 серпня", — сказав він.
Також ЧАЕС провела переговори з постачальником цементів необхідних для імобілізації рідких радіоактивних відходів, а також переглянула виробничий графік постачання упаковок РАВ для захоронення.
"Ми переконані, що до кінця 2022 року ми виконаємо поставлені плани у повному обсязі", — резюмував Ілля Шумков.

Нагадаємо, у липні ДАЗВ повідомив, що на ЧАЕС відновив роботу завод із переробки рідких радіоактивних відходів. В агентстві зазначили, що за тиждень експлуатації було перероблено 2755 кілограмів радіоактивних матеріалів. Поступово завод має вийти на переробку 42 упаковок-бочок об'ємом 200 літрів на добу. 

РАВ і ВЯП